Який максимальний обсяг вбудованої пам’яті може бути в бюджетному смартфоні вартістю до 10 тисяч гривень? Ще недавно в цю цінову категорію потрапляли пристрої з об’ємом внутрішнього накопичувача 128 Гб. Сьогодні ж у даному сегменті можна знайти гаджети з ще більшим об’ємом ROM – аж до 256 Гб. З них ми і зробили вибірку п’яти найкращих моделей.
Зазвичай у бюджетних смартфонах економлять на всьому, включно з об’ємом вбудованої пам’яті. Але є виробники, які випускають недорогі моделі з об’ємом ПЗП на 128 Гб і 256 Гб. Як правило, це компанії з Китаю: Xiaomi, ZTE, Blackview, Tecno, Itel і багато інших. Однак підключаються до них і А-бренди, наприклад, Samsung.
Телефони з простою начинкою, але великим об’ємом вбудованої пам’яті стають оптимальним вибором у таких випадках:
Будь-який телефон з нашого рейтингу завдяки значному обсягу пам’яті підходить для всіх перерахованих завдань.
Недорогий і не найбільший, з діагоналлю 6.6 дюймів. На екрані заощадили максимально – він хоч і IPS, але роздільна здатність явно не топова, 1650 x 720 (267 PPI). Значно кращий дисплей буде у будь-якої іншої моделі ТОПу. Той же Tecno Spark 20 при схожих характеристиках хоча б 90 Гц підтримує. Коштує останній, між іншим, ненабагато дорожче. У будь-якому разі, Itel A70 теж цікавий, особливо тим, хто обирає найбюджетніший смартфон з пристойним об’ємом вбудованої пам’яті. Камери початкового рівня, процесор винятково для базових завдань (150 тисяч балів в AnTuTu 10), 3.5-аудіороз’єм, окремий, а не комбінований із сімками, слот для карти пам’яті і вбудований у кнопку живлення сканер відбитків пальців. Непоганий набір для класичної робочої конячки або запасного смартфона. Але варто враховувати пару нюансів: швидку зарядку не підтримує, NFC немає.
Уже добре розкручений бренд, хоч і відносно недавно з’явився на ринку. Славиться якісними і при цьому недорогими телефонами. Головна відмінна риса Tecno Spark 20 і основна причина купити саме його – відмінний баланс ціни і функціоналу. Знайти дешевший телефон з таким самим обсягом вбудованої пам’яті, потужною батареєю, симпатичною зовнішністю, стереозвуком і навіть порівняно непоганим процесором буде складно. Головний, мабуть, конкурент – Poco C65, що працює на аналогічному чипсеті, але і він коштує трохи дорожче. Наш же номінант у максимальній конфігурації на маркетплейсах трапляється і за зовсім скромні 5 000 гривень. У відгуках користувачі відзначають хорошу збірку і роботу пристрою, і навіть камерами більшість покупців залишилися задоволені.
Уже не новий смартфон найпопулярнішої китайської компанії впевнено тримається в лідерах за кількістю відгуків і продажів. Цікаво, що старша конфігурація зараз коштує стільки ж, скільки просили за молодшу версію на старті продажів. І це шикарна ціна, враховуючи технічну частину POCO M5s – жоден інший смартфон вартістю до 6 000 гривень не може його перевершити за збалансованістю характеристик. Головна фішка – екран. Конкуренти з дисплеєм Amoled є, проте всі програють або потужністю процесора, або меншим об’ємом внутрішнього накопичувача. Тут же цілком достатні для комфортного використання 8/256 Гб і процесор MediaTek Helio G95, який не так уже й значно поступається продуктивністю головному фавориту бюджету – MediaTek Helio G99. Радимо звернути увагу на смартфон любителям компактних моделей – 6.43 дюймів за нинішніми мірками невелика діагональ.
Відносно бюджетний смартфон Самсунг, враховуючи весь набір характеристик. Великим об’єм оперативної та вбудованої пам’яті не назвати – за цю ж суму колеги за ціновою категорією пропонують удвічі більше. Підійде ця модель для тих, кому потрібен збалансований телефон без особливих претензій до продуктивності і швидкості роботи, але із запитом “надійний, перевірений часом бренд”. Жирний плюс за те, що Samsung розщедрився на можливість розширення пам’яті – є окремий слот для карт MicroSD. У відгуках хвалять якість збірки, стабільність роботи й автономність, швидкість і точність датчика відбитків пальців. Ну, і звичайно, основна камера виділяється на тлі конкурентів наявністю OIS. Поки що в бюджетному сегменті це рідкісний випадок. З мінусів – глянсовий пластик корпусу, віртуальний датчик наближення і відсутність зарядного блоку в комплекті поставки.
Відмінна діагональ, якщо телефон купується для перегляду контенту або ігор. Особливо з огляду на високу роздільну здатність екрана з відмінною передачею кольору і підтримкою частоти оновлення 120 Гц. Приємних вражень додає і звук – виробник не поскупився на стереодинаміки. Встановлено потужну батарею, якої, судячи з відгуків і тестів, вистачає на 15-16 годин перегляду відео. Працює Tecno POVA 5 на нехай і не топовому, але вже перевіреному і продуктивному MediaTek Helio G99, який нині все частіше зустрічається в недорогих смартфонах і легко справляється з більшістю завдань та ігор на середніх налаштуваннях графіки. Зовні теж непоганий: хоч і габаритний, але в руці лежить зручно, добротно зібраний, є кілька колірних рішень корпусу, а спинка привертає до себе увагу ефектним футуристичним виконанням. Єдине – “підборіддя” могло б бути і вужчим.
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…