Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно обробляють тисячі, а іноді й мільйони операцій. У пошуках довгострокового рішення для енергозабезпечення таких центрів, компанії, як Meta, починають звертати увагу на ядерну енергію.
Meta прагне додати від 1 до 4 гігаватів ядерної генерації в США. Раніше її спробу розмістити дата-центр поруч із наявним ядерним реактором заблокували через екологічні суперечки. Зараз компанія готова розділити витрати на розробку нових ядерних станцій і зобов’язується купувати електроенергію після їх запуску. Для реалізації своїх планів Meta запросила пропозиції до 7 лютого 2025 року, з наміром розпочати роботу реакторів у 2030-х роках.
На відміну від минулого, цього разу Meta не наполягає на точному розташуванні майбутніх станцій, якщо вони забезпечать енергією не лише її інфраструктуру, а й місцеві спільноти. Такий підхід може допомогти уникнути регуляторних проблем, які раніше ставали на заваді її проєктам і планам інших гігантів, як-от Amazon.
Чи зможе Meta реалізувати ці амбітні плани — питання відкрите. Водночас вона не єдина з такими ініціативами: Amazon прагне перейти на 100% відновлюваної енергії вже до 2025 року, а Microsoft також експериментує з ядерною генерацією. Очевидно, що така енергія потрібна більше для скорочення викидів від викопного палива, ніж для підтримки роботи соцмереж, але це, безумовно, великий крок вперед.
Компанія Apple приєдналася до консорціуму, який розробляє Ultra Accelerator Link (UALink) - інноваційну технологію для…
Відомий китайський виробник квадрокоптерів DJI запустив нову лінійку під назвою Flip. Дебютна модель серії отримала…
Користувачі Windows 10 поскаржилися, що після встановлення оновлення KB5048239 система пропонує їм знову оновитися на…
Nubia представила в Японії складаний смартфон Nubia Flip 2, який пропонує сучасний дизайн і середньобюджетне…
iPhone 17 Air може бути дуже тонким - 5,5 мм, згідно з новою доповіддю Мінг-Чі…
Microsoft ухвалила рішення зробити значну ставку на штучний інтелект, створивши нову інженерну групу під назвою…