Смартфони

Часте закриття додатків на Android з’їдає заряд батареї

Share
Час читання: < 1 хв.

Костянтин Горбунов, фахівець у сфері захисту від мережевих загроз і розробник веб-проектів, поділився порадою про те, як економно використовувати заряд акумулятора смартфонів на Android. За його словами, поведінка користувачів, які вважають за краще часто закривати додатки, може негативно позначитися на тривалості роботи пристрою.

Порівнюючи процес запуску застосунків із розігрівом авто в зимовий час, Горбунов підкреслює аналогію у високих енергетичних витратах обох дій. Основне навантаження припадає на акумулятор і процесор, коли застосунок запускається знову після його повного закриття.

Експерт пояснює, що під час мінімізації додатка його стан і дані зберігаються в пам’ять пристрою. Це дає змогу Android швидко “пробудити” застосунок зі сплячого режиму, уникаючи повторного повного завантаження і, відповідно, заощаджуючи ресурси батареї.

На відміну від цього, коли користувач вирішує повністю закрити додаток і потім відкриває його знову, системі доводиться витрачати додаткову енергію на завантаження всіх компонентів з нуля. Це не тільки збільшує споживання заряду батареї, а й веде до зносу акумулятора через часті перезавантаження.

Для оптимізації використання заряду акумулятора і продовження життя пристрою, Горбунов радить уникати частого повного закриття додатків, вважаючи за краще залишати їх працювати у фоновому режимі. Це дасть змогу знизити кількість циклів перезавантаження, тим самим зменшуючи енергоспоживання і забезпечуючи довшу роботу смартфона без підзарядки.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024