Смартфони

Для чого потрібно оновлювати Android на смартфоні

Share

Усі ми періодично отримуємо сповіщення, що пропонують оновити версію Android або фірмову оболонку, чи то One UI на Samsung, чи то HyperOS на Xiaomi. Водночас багато хто з нас відмовляється від встановлення апдейтів через різні причини, головна з яких – банальна лінь. І справді, навіщо оновлювати Android, якщо все і так працює нормально? Сьогодні постараємося відповісти на це запитання, розглянувши основні причини, що змушують побороти забобони і все-таки встановити апдейт.

Нові функції Android

Апдейти операційної системи або її оболонки додають нові функції на смартфон. Так, у нещодавно випущеній Android 14 з’явилися гнучкі налаштування екрана блокування, можливість встановлення спалаху на сповіщення та інші менш помітні фішки. Складно однозначно сказати, наскільки вони важливі, але в разі, якщо ви хочете отримати доступ до цікавих функцій, без оновлення Android на телефоні ніяк не обійтися.

Крім того, апдейти візуально освіжають наші пристрої, оновлюючи зовнішній вигляд інтерфейсу. Через це старий смартфон на деякий час перестає приїдатися, однак недоліки у зміни оформлення теж є. Зокрема, після встановлення оновлення Android можуть переїхати окремі пункти меню, і доведеться витратити час на те, щоб звикнути до їхнього поточного розташування.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Оптимізація роботи смартфона

Оптимізація Android – одна з причин, що змушують встановити апдейт
Розробники операційної системи Android і фірмових оболонок від виробників смартфонів регулярно збирають відгуки користувачів. Це дає їм змогу виявляти різні помилки і баги, помітні під час тісної взаємодії з пристроєм. В оновленні неполадки усуваються, і телефон починає працювати швидше і стабільніше.

Яскравий приклад – дешевий смартфон Redmi 9A. До моменту релізу в 2020 році він базувався на оболонці MIUI 12, яка вирізнялася великою кількістю спецефектів, що навантажують систему. Смартфон гальмував після виконання кожної дії, але після переходу на MIUI 12.5 він став працювати набагато стабільніше, про що свідчать відгуки власників.

Патчі безпеки Android

Також будь-яке оновлення телефону завантажує свіжі патчі безпеки – програмний засіб, орієнтований на усунення вразливостей у сфері захисту мобільного пристрою. Встановивши апдейт, ви робите свій Xiaomi або Samsung більш захищеним, що мінімізує ризики злому і випадкового встановлення шкідливого софту.

Тому, якщо безпека для вас – не порожнє слово, обов’язково встановлюйте оновлення операційної системи. Вразливішим смартфон не буде, а додатковий захист точно не завадить.

Оновлення додатків на телефоні

Розробники софту переважно адаптують свої ігри та програми під нові версії Android. Так, щоб у 2024 році встановити застосунок Google з повним набором актуальних функцій, потрібно мати хоча б Android 9, а за кілька років творці софту цілком можуть відмовитися і від цієї ОС, вважаючи її застарілою.

Якщо не оновлювати Android, у певний момент ви ризикуєте втратити доступ до звичних додатків, а нові програми не вдасться встановити за жодних обставин. Тому краще не випробовувати долю і завантажити апдейт при отриманні відповідного повідомлення.

Чи обов’язково оновлювати Android

Чи потрібно оновлювати Android – питання дискусійне, оскільки в апдейтів поряд з очевидними перевагами є і недоліки. Як би там не було, завантаження свіжої версії ОС або оболонки не є обов’язковим. За бажання ви можете відмовитися від оновлення, але тоді в налаштуваннях телефону постійно бачитимете значок, що пропонує все-таки натиснути на заповітну кнопку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Експерти назвали 6 найпопулярніших виробників смартфонів за останні 10 років

    Аналітики AltIndex підрахували кількість усіх смартфонів, проданих Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei та іншими компаніями з…

    16.05.2024

    Що покажуть на PlayStation Showcase 2024: всі витоки

    Насувається новий ігровий рік. Безліч сюрпризів та подарунків. Sony буде дивувати і радувати своїх шанувальників…

    16.05.2024

    В Android 15 з’явиться «розумна» система захисту від крадіжки смартфона

    Як повідомляє The Verge, в операційній системі Android 15 від корпорації Google з'явиться низка "розумних"…

    16.05.2024

    Google представила 7 нових функцій, які з’являться в Android

    Коли ми говоримо про безпеку смартфонів, найчастіше нам розуміють різні механізми захисту від цифрових загроз…

    16.05.2024

    Xiaomi анонсувала USB4-кабель із підтримкою зарядки 240 Вт

    Xiaomi планує випустити новий кабель для заряджання та передачі даних. Він підтримує високу швидкість та…

    16.05.2024

    Huawei Pura70 Ultra порівняли за якістю камер із Samsung Galaxy S24 Ultra

    Насамперед експерт порівняв якість зйомки на фронтальну камеру 4К 60 к/с. На Huawei Pura70 Ultra…

    16.05.2024