Продовжити успіх завжди складно, але Xiaomi впоралася з цим, в основному, з 13 Lite.
Дизайн та збирання прекрасні, легка рамка зручна для використання протягом усього дня, а гідний час автономної роботи зі швидкою підзарядкою дозволяє не турбуватися про живлення.
Проте камери цього разу трохи не дотягують до рівня старшої моделі 12 Lite. Також є деякі проблеми зі складанням, пов’язані з вигнутими краями дисплея.
Тим не менш, продуктивність і функціональність на висоті, а якість камери, швидше за все, можна покращити за допомогою оновлень програмного забезпечення, так що Xiaomi 13 Lite – гідний варіант, якщо вам потрібен легкий середньобюджетник із найсучаснішими характеристиками та продуктивністю.
Поради щодо купівлі телефону Xiaomi
1. У чому різниця між різними брендами Xiaomi?
У Xiaomi є цілий ряд різних брендів, що може спантеличити. По-перше, вона має основні продукти Xiaomi — раніше вони носили назву «Mi», а тепер просто позначаються ім’ям компанії. Саме тут ви знайдете новітні флагмани та розкладачки, а також безліч дешевших варіантів.
Бюджетні телефони належать до суббренду Redmi. Вони, як і раніше, виробляються Xiaomi, але бренд Redmi — це сигнал про те, що телефон буде дешевшим, ніж основна лінійка.
Є ще Black Shark. Це лінійка ігрових телефонів компанії з упором на чисту продуктивність та такі функції, як покращене охолодження, додаткові елементи керування та сміливий дизайн.
І, нарешті, Poco. Хоча Poco починався як суббренд Xiaomi, з того часу він технічно виділився в самостійну компанію. Тим не менш, вона, як і раніше, розділяє R&D Xiaomi та використовує програмне забезпечення Xiaomi, тому телефони Poco часто дуже схожі на моделі Xiaomi та Redmi. Вони, як правило, доступні за ціною, як і пристрої Redmi, з особливим акцентом на потужність та продуктивність.
2. Чи варто купувати телефон Xiaomi у Китаї?
Якщо ви живете в США, то у вас може виникнути спокуса звернутися до китайських імпортерів, таких як GearBest та Geekbuying, щоб купити телефон Xiaomi – і навіть читачі в інших країнах світу виявлять, що є моделі, які залишаються ексклюзивними для Китаю і можуть схилити вас до імпорту, включаючи топову модель 13 Ultra, яка, на щастя, представлена РФ.
У цьому випадку переконайтеся, що ви купили модель зі встановленим глобальним ПЗУ, або будьте готові возитися з програмним забезпеченням, коли воно з’явиться (початківцям краще цього не робити). Глобальні моделі мають повний доступ до сервісів Google та англомовний інтерфейс із коробки.
По-друге, якщо ви купуєте товар у Китаї, вам слід враховувати, що ваші споживчі права відрізняються від тих, що ви купуєте в інших країнах, і що якщо щось піде не так, вам буде складніше знайти постпродажну підтримку.
І, нарешті, доставка може стати проблемою. Терміни доставки в цілому будуть довшими, хоча зазвичай є варіанти безкоштовної та експрес-доставки. Крім того, можуть виникнути приховані витрати: вас можуть попросити сплатити імпортне мито після прибуття телефону, яке розраховується на основі вартості, зазначеної в документах на доставку, і, як правило, плюс додатковий адміністративний збір.
3. Яке програмне забезпечення використовується у телефонах Xiaomi?
Всі телефони Xiaomi працюють під керуванням операційної системи Android, поверх якої встановлено власну оболонку MIUI.
Чесно кажучи, MIUI не є нашою улюбленою версією Android — вона трохи захаращена і складна, але ви можете розраховувати на досить плавну і надійну роботу, з великою кількістю можливостей налаштування і досить частими оновленнями.