Смартфони

Apple хоче, щоб iOS 18 стала найбільшим оновленням за всю історію iPhone

Share
Час читання: 3 хв.

iOS 17 ще отримала не всі обіцяні їй функції, а Apple вже готується до релізу наступної великої версії мобільної ОС. Нею стане iOS 18, яка вийде восени цього року. Поки про неї відомо не так багато – все-таки основні подробиці нам розкриють на конференції WWDC 2024, – але розробники Apple щосили працюють над створенням майбутнього оновлення. Начебто нічого незвичайного, оскільки така робота ведеться задовго до офіційної презентації операційної системи нового покоління. Але 18-а ітерація обіцяє стати одним з найбільших оновлень iOS в історії.

Що нового буде в iOS 18

За даними Bloomberg, Apple розраховує, що iOS 18 буде сприйнята публікою краще, ніж багато хто з попередніх версій, що виходили до неї. Приводом для цього послужить значущість нововведень, які чекають на майбутній апдейт. Якщо вірити чуткам, більшого оновлення iPhone ще не бачили. Чим же воно здивує нас?

Як мінімум про одне нововведення відомо вже напевно. Це не чутки, а офіційно підтверджена інформація. В iOS 18 з’явиться підтримка RCS-повідомлень. Це протокол, аналогічний тому, який використовує iMessage, але з поправкою на більшу універсальність. Таким чином користувачі фірмового месенджера Apple зможуть спілкуватися через нього з користувачами Android.

Навіщо потрібна підтримка RCS в iPhone

Очевидно, що приводом для переведення iMessage на RCS став закон про цифрові ринки, який ухвалили в Європі. Але, на відміну від альтернативних магазинів застосунків і платіжних сервісів, новий протокол передачі повідомлень стане міжнародним нововведенням. Зрештою, впровадити його – в інтересах самої Apple, оскільки це дасть iMessage можливість утриматися на ринку месенджерів, звідки його стрімко витісняють WhatsApp і Telegram.

“Пізніше цього року ми додамо в iOS підтримку універсального стандарту передачі повідомлень RCS, розробленого Асоціацією GSM. Ми вважаємо, що його впровадження дасть змогу подарувати користувачам більше свободи в спілкуванні порівняно з традиційними SMS і MMS. Новий протокол буде підтримуватися на iOS паралельно з iMessage, який, як і раніше, залишиться найкращим і найбезпечнішим засобом обміну повідомленнями на пристроях Apple”, – заявили в компанії.

Чи буде RCS працювати в Україні

Таким чином, iMessage залишається на iOS і нікуди не дінеться. Але навряд чи Apple буде створювати ще один месенджер тільки, щоб забезпечити підтримку RCS. Найімовірніше, новий стандарт буде впроваджено в штатний додаток “Повідомлення”. У результаті власники iPhone зможуть надсилати один одному повідомлення через iMessage, а на сторонні платформи послання йтимуть за протоколом RCS, а не через SMS, як зараз.

Чи буде RCS в iMessage працювати в Україні, поки що під питанням, і наразі дати на нього відповідь не представляється можливим. З одного боку, сам протокол у нас в країні дозволений, хоч і не користується особливою популярністю. Насамперед це пов’язано з тим, що налагодити його підтримку мають стільникові оператори.

Нові функції iOS 18 і штучний інтелект

Що стосується інших нововведень iOS 18, то вони, найімовірніше, будуть зосереджені навколо штучного інтелекту і підтримки нейромереж. Apple давно хоче відродити інтерес користувачів до Siri, а тому всіляко намагається розширити її можливості. Bloomberg повідомляє, що на голосового асистента компанії чекає нова мовна модель, яка дасть їй змогу натуральніше вибудовувати діалог, пам’ятати контекст без необхідності повторювати весь запит цілком.

Крім того, розширена підтримка нейромереж буде інтегрована і в інші сфери iOS. Їх планується вбудувати в багато додатків, які встановлюються на iPhone за замовчуванням:

  • Apple Music
  • Повідомлення
  • Pages
  • Keynote
  • Numbers
  • Команди
  • Нотатки
  • Пошта

У додатках, орієнтованих на спілкування, ШІ допомагатиме користувачам добудовувати діалог, пропонуючи предиктивне введення наступного рівня. В офісних програмах нейромережа зможе стежити за орфографією і стилістикою мови, проводити підрахунки тощо. А в Apple Music буст штучного інтелекту забезпечить точнішу роботу рекомендаційних алгоритмів і систем формування плейлистів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iOS
  • Останні записи

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024

    Ілон Маск спрогнозував, коли ШІ обійде людський інтелект

    Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…

    23.12.2024

    Nothing анонсувала випуск нового продукту навесні 2025 року

    На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…

    23.12.2024

    Топ-6 найкращих камерофонів кінця 2024 року

    Напередодні зимових свят відоме видання Gizmochina представило детальний рейтинг найкращих камерофонів кінця 2024 року, які…

    23.12.2024