Чим відрізняється iPhone 15 від iPhone 15 Pro і який краще купити у 2023 році

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

За всі 4 роки, поки Apple випускає базові iPhone і Pro-версії, здавалося б, давно всім стали зрозумілі відмінності між смартфонами. Однак під час вибору смартфона багато хто впадає в ступор, не знаючи, як правильно пояснити різницю. Щоправда, подібних складнощів у вас явно не виникне з нещодавно випущеними iPhone 15 і iPhone 15 Pro: вони хоч і схожі зовні, але мають абсолютно різну начинку. Запам’ятавши її зараз, ви раз і назавжди зрозумієте самі, який Айфон 15 купити або допомогти вибрати іншій людині. Дивіться, чим відрізняються моделі iPhone 15, запам’ятовуйте і передавайте іншим.

Реклама

Який вигляд має Айфон 15

Перше, що впадає в око – корпус нового Айфона. У базових версій задня кришка вкрита матовим склом, завдяки чому смартфони мають дещо свіжіший вигляд за минулорічні версії і, тим паче, iPhone 13, а також колір – він став менш насиченим.

Навіть блогери визнають, що до них потрібно додавати “ледь помітний”, особливо, якщо йдеться про синій колір, який збоку більше нагадує білий. Якщо і визначати відтінок, то тільки за гранями (там він більш насичений), які залишилися такими ж прямими як і в айфонах минулих років.

Водночас корпус iPhone 15 Pro зроблений з титану, завдяки чому важить на 20 г легше за iPhone 14 Pro або iPhone 13 Pro. До того ж “Прошки” злегка зменшилися в розмірах і мають закруглені краї, завдяки чому смартфон набагато приємніше лежить у руках і здається компактнішим.

У дорогих версій айфонів практично непомітні рамки навколо екрана, чого вдалося домогтися завдяки виготовленню дисплея за технологією LIPO. Це єдина відмінність лицьової панелі, оскільки тепер в обох смартфонах встановлено Dynamic Island і виглядають вони як брати-близнюки. Ось тільки титан виявилося складніше покривати фарбою, тому в 2023 році в лінійці опинилися доволі похмурі кольори – не рівня якомусь “тихоокеанському синьому” iPhone 12 Pro.

Який Айфон найпотужніший

Міркувати про потужність iPhone 15, як і будь-якої іншої моделі – марна трата часу. Ви й самі знаєте, що залізо iPhone розраховане на кілька років уперед, тому максимальна продуктивність стане в пригоді вам, можливо, через 3-4 роки. На даний момент, згідно з джерелами, результат iPhone 15 Pro в AnTuTu – понад 1.6 мільйона очок. Приріст вийшов не таким великим з точки зору бенчмарка – iPhone 14 Pro показує в межах 1.5 млн очок.

Проте, знайте, що iPhone 15 Pro – найпотужніший на сьогоднішній день. Він отримав чипсет A17 Bionic з переробленою шестиядерною архітектурою GPU і підтримкою апаратного трасування променів. Це означає, що в іграх з використанням цієї технології картинка буде набагато реалістичнішою, а FPS не знизиться.

Водночас базовий iPhone 15 працює на торішньому чипі А16 Bionic – зі свого боку, він мало чим відрізняється від А15 Bionic, але позитивно впливає на енергоефективність. Завдяки йому навіть звичайний iPhone 15 пропрацює весь день! Звісно, продуктивності вам вистачить на будь-які застосунки та ігри.

Камера в iPhone 15 Pro

iPhone 15 отримав нову камеру на 48 мегапікселів і наблизився до Pro-моделей: нова матриця підтримує двократне оптичне збільшення і більш високу роздільну здатність. Крім того, є підтримка Smart HDR 5, покращений нічний режим, а також автоматичне ввімкнення портретного режиму при наведенні на об’єкт! Камера базового iPhone 15 – найбільше оновлення цієї лінійки смартфонів за останні роки.

Водночас, камера iPhone 15 Pro теж отримала низку крутих нововведень. Головне – поява п’ятикратного оптичного зуму в iPhone 15 Pro Max, який не дістався звичайній “прошці”, дозволивши залишити її ціну на минулорічному рівні. Зате у неї він розрахований на 3х, а також є надширик з макро-камерою на 12 Мп. Порадує власників і підтримка запису відео на знімний носій у 4К 60 FPS з кількома корисними фішками, завдяки яким ви зніматимете як профі.

iPhone 15 або iPhone 15 Pro – який купити

iPhone 15 Pro хороший ще й новітньою кнопкою Action Button, на яку можна призначити низку корисних дій на кшталт увімкнення звуку, якщо так звичніше, або запуску швидких команд, ліхтарика тощо. Здавалося б, дрібниця, а набагато корисніша за старий-добрий перемикач звуку, який залишили в базовому iPhone 15.

До того ж обидва смартфони мають роз’єм Type-C з можливістю підключення кабелю Ethernet для швидкого доступу в Інтернет. Ось тільки в базовій версії швидкість зарядки – всього 20 Вт, а передача даних обмежена 480 Мбіт/с. Потрібно більше швидкості? Тоді вам варто купити iPhone 15 Pro: він підтримує передачу даних зі швидкістю до 10 Гбіт/с і зарядкою до 27 Вт, що трохи не збіглося з очікуваннями користувачів.

Який Айфон 15 вибрати – питання, на яке кожен повинен відповісти сам. Зараз дедалі більше користувачів роблять вибір на користь Pro-моделей, вважаючи за краще переплатити, щоб отримати більш преміальний продукт. iPhone 15 Pro – тому яскраве підтвердження, але будьте готові заплатити приблизно 70 000 грн за базову версію зі 128 Гб.

Але і про базовий Айфон 15 просто не можна сказати чогось поганого: смартфон оновили зовні, додали Dynamic Island, поліпшили камеру і прокачали автономність.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ