Android – це операційна система, чию історію можна простежити з 2008 року. Цього року, саме у вересні, було запущено першу версію Android, і того ж дня вперше було представлено смартфон, що працює на цій платформі – T-Mobile G1. З того моменту було випущено понад 10 поліпшень для Android, і операційна система зазнала серйозних змін. Сучасне програмне забезпечення смартфонів сильно відрізняється від того, що ми могли бачити п’ять або десять років тому. Давайте згадаємо всі версії Андроїд.
Android 1.0 – це була перша версія Android, що вийшла 23 вересня 2008 року. Через кілька місяців після її запуску надійшло оновлення Android 1.1, націлене на виправлення помилок. Починаючи з Android 1.5, кожна наступна версія системи отримувала приставку, що позначає кондитерський виріб. Наприклад, Android 1.5 називали Cupcake (кекс).
Наступною стала версія Android 2.0, яка вийшла 27 жовтня 2009 року. Вона запропонувала можливість використовувати кілька облікових записів Google, підтримувати Bluetooth 2.1 і представила оновлений інтерфейс. Розробка третього оновлення зайняла більше часу, і до виходу Android 3.0 у лютому 2011 року було випущено кілька проміжних оновлень, які додали такі ключові функції, як копіювання/вставка, ефектні шпалери, еквалайзер, NFC і підтримка декількох камер.
Android 3.0 був спрямований на роботу з багатоядерними процесорами і став новатором у випуску одного великого оновлення наприкінці літа або восени. За ним пішли наступні версії:
Враження від останнього списку змін таке, що оновлення втратило свою важливість, бо кількість нових функцій з кожним оновленням дедалі зменшується. Але ми маємо пояснення цієї ситуації. Оскільки Android – це відкрита операційна система, творці смартфонів активно формують свої власні оболонки на її основі. А іноді компанії вносять у свої оболонки деякі функції до їхньої появи в чистому Android, тому при появі самого оновлення нам здається, що нових функцій немає.
Таким чином, процес оновлення окремого пристрою до нової версії Android залежить не лише від Google, а й від виробників смартфонів. Компанії повинні адаптувати нову версію під свої пристрої, що може зайняти від кількох місяців до року. Через це деякі пристрої можуть не отримувати оновлень зовсім або отримувати їх із великою затримкою. Плюс на певні функції ОС можуть впливати додаткові шари безпеки та оптимізації, встановлені виробником смартфона. Тож нові версії Android, звісно, важливі для користувачів, але їхній ефект суттєво залежить від того, як швидко та якісно оновлення буде адаптовано виробником движка.
Найсучаснішою версією операційної системи Android, доступною широкому колу користувачів сьогодні, є Android 13. Її реліз відбувся 15 серпня 2022 року, вводячи низку оновлень, про які ви можете дізнатися, вивчивши наш спеціалізований огляд.
Проте, як може здатися, немає резонної необхідності поспішати з оновленням до Android 13. Ця версія операційної системи не привнесе нічого значно нового у ваш мобільний девайс, на противагу до свіжого оновлення, яке надається розробником пристрою.
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…