Чи змінилося відділення HONOR від HUAWEI на користь? Чи змогла компанія створити самостійний світовий бренд? Чи готова вона скласти конкуренцію Xiaomi, одному з лідерів мобільного ринку? Давайте розберемося.
Обидві компанії добре відомі на мобільному ринку і входять до топ-10 найуспішніших виробників смартфонів за обсягом продажів у 2021 році. Xiaomi, рік за роком, продовжує дотримуватися своєї глобальної стратегії і приваблює споживачів низькими цінами та якісною начинкою своїх пристроїв, хоча флагманський сегмент стає для них дедалі важливішим. І, судячи з динаміки продажів, Xiaomi робить все правильно – кількість проданих пристроїв у 2021 році збільшилася в 1,73 раза порівняно з 2020 роком.
А як справи з HONOR? На відміну від Xiaomi, компанія менш активна на нашому регіональному ринку, оскільки вони частіше випускають нові смартфони для китайського ринку. Це пов’язано з санкціями з боку Сполучених Штатів, які обмежують діяльність бренду. Ці обмеження позначаються на популярності HONOR і відбиваються на обсязі продажів: у 2021 році кількість проданих пристроїв зменшилася в 1,61 раза. Можна припустити, що у 2022 році це падіння буде ще більш значним.
Пристрої “Redmi” від Xiaomi пропонують краще технічне оснащення за меншу вартість. Однак, компанія Xiaomi економить на матеріалах і приділяє менше уваги зовнішньому вигляду. Якщо це не принципово, можна звернути увагу на “Redmi Note” – бюджетні пристрої з більшим екраном.
Смартфони від Xiaomi, зокрема, їхні субфлагмани, часто виглядають дорожче за свою вартість. Тут компанія не жертвує дизайном, щоб використовувати більш потужні процесори. Порівняно з лінійкою “Redmi”, моделі Xiaomi мають більш елегантний вигляд: блок камери гармонійно поєднується зі стилістикою, а екран з мінімальними рамками і приємними матеріалами створюють враження преміум-смартфона.
Лінійка “POCO” від Xiaomi являє собою найрізноманітніший дизайн у модельному ряду. Тут можна побачити цікаві дизайнерські експерименти (наприклад, X4 Pro з нестандартним принтом на задньому боці і особливим розташуванням камери) і більш консервативні варіанти (наприклад, мінімалістичний POCO F3). Крім того, в лінійці є POCO F4 GT – флагман з футуристичним дизайном, що нагадує ігрові моделі Black Shark.
Що стосується HONOR, смартфони з лінійок HONOR 50, 60 і 70 мають майже однаковий дизайн. Камери розміщені у вирізі у формі таблетки, а лицьова частина пристроїв може похвалитися безрамковим вигнутим екраном. У стандартних і “Pro” версіях корпуси здебільшого виконані зі скла, а в моделях “Lite” – із пластику.
Серія “Magic” від HONOR може справити ще більше враження. Тильна сторона корпусу виділяється величезним круглим блоком камер. Екрани смартфонів HONOR Magic мають мінімальні рамки і робочу площу, що перевершує інші лінійки. Матеріали корпусів включають не тільки скло і метал, а й шкіру і кераміку, а сканер відбитка пальця інтегрований в екран.
Лінійки “Play” і “X” від HONOR відрізняються незначно від бюджетних моделей “Redmi” від Xiaomi. Вони пропонують базові пристрої з пластиковим або полікарбонатним корпусом (іноді навіть металевим), дисплеєм з помітними рамками і сканером відбитків пальців у кнопці ввімкнення.
Однак, цікаво відзначити, що навіть відносно недорогі смартфони HONOR, доступні на AliExpress за ціною від 20 до 30 тисяч рублів, мають корпус, виконаний повністю зі скла або алюмінієвого сплаву, на відміну від конкурентів. У цьому плані протистояння Honor vs Xiaomi виграють перші.
XIAOMI
Моделі смартфонів Xiaomi оснащені двома типами дисплеїв: IPS і AMOLED. Цікаво, що навіть деякі бюджетні моделі лінійки “Redmi” вже отримують AMOLED-дисплеї з високою частотою оновлення, наприклад, 90 Гц. IPS-дисплеї використовуються в основному в найдоступніших пристроях.
AMOLED-матриці сьогодні виходять вперед порівняно з іншими типами дисплеїв, включно з IPS. Незважаючи на деякі недоліки, всі переваги AMOLED-панелей переважують мінуси, як-от ефект ШІМ (хоча зараз уже навчилися боротися) і потенційне вигоряння пікселів. Особливо це стало помітно після впровадження технології LTPO 2.0.
HONOR
Ситуація з дисплеями у HONOR різноманітніша. Залежно від вартості, смартфони HONOR отримують три типи дисплеїв: IPS, LTPS і OLED. OLED-дисплеї переважно використовуються в субфлагманських і флагманських моделях (наприклад, лінійка “Magic” і “X-Series”).
На відміну від Xiaomi, більш доступні моделі HONOR із серій “Play” або “X” в основному використовують IPS/LTPS-матриці. Ці панелі мають свої переваги, але в порівнянні між IPS і AMOLED за останні роки шальки терезів здаються такими, що схилилися в бік AMOLED.
Важливо відзначити, що серйозні проблеми, пов’язані з OLED-матрицями, як-от ефект ШІМ або вигоряння пікселів, зараз активно усуваються, і якісні панелі на основі OLED-технології можуть похвалитися високим рівнем яскравості, точним передаванням кольорів та іншими характеристиками.
Порівнюючи флагманський сегмент і сегмент середнього бюджету, обидва виробники – HONOR і Xiaomi – пропонують високоякісні дисплеї без будь-яких проблем. Характеристики, такі як яскравість, передача кольору та інші параметри, знаходяться на високому рівні. Ні в кого з них не виникає проблем з дисплеями.
Здавалося б, Xiaomi є переможцем у цій категорії, пропонуючи навіть у деяких бюджетних моделях AMOLED-дисплеї, які зазвичай коштують дорожче за IPS-матриці. Однак, незначні проблеми, пов’язані з мерехтінням підсвічування (низьким рівнем ШІМ) і відсутністю підтримки DC Dimming у доступних моделях, можна не вважати серйозними недоліками. Хто кращий – Хiaomi чи Honor – вирішувати споживачеві.
XIAOMI
Швидкість роботи смартфона в основному залежить від використовуваного в ньому процесора (SoC). Xiaomi зазвичай вибирає процесори Qualcomm Snapdragon для своїх номерних моделей, але іноді також використовує чіпи MediaTek. Наприклад, у Xiaomi Mi 11T був обраний процесор Dimensity 1200 від MediaTek.
У середньо-бюджетному сегменті серії “Redmi” Xiaomi обирає як Qualcomm, так і MediaTek рівною мірою.
В ігрових смартфонах серії “POCO” використовуються як чіпи Dimensity, так і Snapdragon, залежно від конкретної моделі. Доступніші пристрої, як-от POCO M3 або M4, зазвичай оснащуються чипом від MediaTek, тоді як флагманські моделі віддають перевагу Qualcomm.
HONOR
Після відділення від HUAWEI HONOR втратила можливість використовувати процесори HiSilicon Kirin. Тепер вибір чипсета для HONOR обмежується переважно між MTK і Qualcomm.
У середньо-бюджетному сегменті HONOR вибирає як MTK, так і Qualcomm. Флагманські смартфони найчастіше оснащуються процесорами Snapdragon.
Отже, продуктивність питання зводиться до того, які з чипсетів – MediaTek чи Qualcomm – є найкращими на даний момент. Вибір залежить від ваших потреб і використання смартфона. Якщо вам важлива плавна робота в іграх, відсутність проблем з термальним захистом і висока продуктивність, найкраще вибрати смартфони з процесорами Dimensity. Процесори Qualcomm пропонують кращі можливості для фотографії та мають більш якісні мережеві модулі.
Хоча смартфони обох марок зазвичай оснащуються процесорами Qualcomm або MediaTek, між виробниками все ж є відмінності. Xiaomi зазвичай пропонує більш потужні пристрої порівняно з HONOR за ту ж ціну.
Таким чином, хоча HONOR і Xiaomi використовують більшу частину одних і тих самих процесорів від Qualcomm або MediaTek, різниця між ними полягає в тому, що Xiaomi часто пропонує більш потужні пристрої за тією ж ціною. Наприклад, Xiaomi Redmi 10C або Redmi Note 10T оснащені Snapdragon 480 і Dimensity 700, відповідно, і коштують майже в 1,5 раза дешевше, ніж HONOR 50 Lite, який використовує Snapdragon 662. У разі преміум-класу обидва виробники пропонують флагманські чіпсети від Qualcomm або MediaTek, які досить порівнянні за продуктивністю.
Портал Tom's Hardware звернув увагу на проблему із забезпеченням конфіденційності функцією Recall, що робить скріншоти…
У січні Xiaomi представить механічну клавіатуру MK 71 Pro, яка отримає 71-клавішний формат, ручку, що…
Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…
Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…
Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…
Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…
View Comments
Стаття річної давності, та й ще й вкрадена з москальського сайту.
Переконайте мене в протилежному.
Наприклад, цитата:
"Можна припустити, що у 2022 році це падіння буде ще більш значним."
І ще: "...доступні на AliExpress за ціною від 20 до 30 тисяч рублів."