Статті

Плюси та мінуси захисту телефону за допомогою відбитка пальців

Share
Час читання: 3 хв.

Сучасні смартфони мають кілька способів захисту: PIN-кодом, графічним ключем (малюнком), за обличчям користувача та інші. Але найпопулярніший – за відбитком пальця. Давайте розберемося, чи варто користуватися такими методом і чому.

Для чого сканувати відбиток пальця

Нині майже в кожному гаджеті зберігається багато як особистої, так і фінансової інформації, яка потребує постійного захисту. Раніше для захисту даних використовувалися графічні ключі, складні паролі, а для сім-карт – PIN-коди. Але в XXI столітті вже існує далеко не один метод для їхнього злому.

Свого часу компанія Apple вирішила використовувати у виготовлених телефонах технологію ідентифікації користувача за допомогою відбитка пальця. Сканер, щойно потрапив у смартфони, відразу ж завоював популярність. Його практично відразу включили у свої гаджети всі основні виробники телефонів.

Але досі не зрозуміло, більше в цьому позитивних чи негативних моментів. І, на жаль, тут не існує однозначної відповіді. Адже в будь-якій технології існують як плюси, так і мінуси.

Плюси

Головні плюси цієї технології такі: безпека, комфорт і нові можливості.

Люди, які вперше стикаються зі сканером, відзначають його зручність. Адже в цьому випадку потрібно всього лише один раз торкнутися потрібної ніші – і смартфон переходить в активний режим, відключаючи режим блокування. Подібна дія не тільки економить час, а й корисна тим, що тепер вам не потрібно тримати в голові набір цифр або графічних ключів. Пароль запросто можна забути або загубити, а пальці завжди поруч із нами, і на них постійний унікальний малюнок.

Причому на сьогоднішній день сканер відбитка служить вже не тільки для того, щоб розблокувати телефон. Він використовується і для авторизації в різних додатках, щоб уникнути постійного введення пароля. Тим паче, що наявні системи безконтактних платежів (Samsung Pay або Apple Pay) зараз взагалі засновані на даній технології, за допомогою якої підтверджується проведення необхідного платежу з банківської картки, прив’язаної до телефону.

Виходить, що із застосуванням цієї технології доступ до телефону може отримати лише господар смартфона, який спочатку додав у телефон свої відбитки. І якщо цифрові коди можна зламати або якось підглянути, то подібне ніяк не спрацює із захистом через відбитки.

Мінуси

Основний недолік розглянутої технології, як це не дивно, полягає в її безпеці. Під час першого запуску телефону гаджет просить вас залишити відбитки, після цього інформація оцифровується і зберігається в пам’яті пристрою. Розробники, звичайно, добре попрацювали над захистом цієї інформації, але тут далеко не все так безхмарно, як може здатися на перший погляд.

Так, наприклад, у смартфонах, побудованих на базі системи Android, дані про ваші пальці зберігаються у вигляді незашифрованої інформації, що розташовується в пам’яті, що призводить до їхньої великої вразливості для злому. Причому програмісти по всій земній кулі вже неодноразово вказували на цю вразливість, але розробники девайсів чомусь не поспішають її виправити. А в середині 2018 року взагалі на сайтах опублікували інформацію про “злом” хакерами телефонів з метою видобутку даних про відбитки, причому все пройшло успішно.

У разі якщо PIN-код або цифровий пароль отримає зловмисник, ви можете просто його змінити, що надійніше захистить ваші дані. Але якщо станеться крадіжка всієї інформації за відбитками пальців, то дані опиняться в інших людей, а ваша інформація перебуватиме під постійною загрозою небажаного доступу.

Якщо ви хочете повністю захистити свої дані, слід використовувати багаторівневий захист. Причому це не складно, з огляду на те, що смартфони, які випускаються на сьогоднішній день, дозволяють це зробити. Припустимо, після введення створеного вами графічного ключа, а потім пароля і PIN-коду – вже можна відсканувати відбиток пальця. Так чи інакше, ігнорувати сучасні технології зовсім не обов’язково, достатньо просто виконати кілька додаткових маніпуляцій і краще захистити свої дані.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024