Хоча ринок смартфонів завалений актуальними пристроями, яким понад 1 рік, ми постаралися відшукати найсвіжіші варіанти. Все ж період підтримки бюджетних пристроїв серйозно поступається девайсам із середнього і топового сегментів.
Ціна: від 8 000 грн.
Виробник не тільки наклеїв на скло захисну плівку, а й поклав додатково захисне скло непоганої якості. Порівняйте з тим, як флагмани від світових брендів навіть блоком живлення не оснащуються.
Корпус смартфона пластиковий, задня кришка трохи шорстка, тож навіть без чохла він не ковзає в руці. Рамки навколо екрана тонкі, навіть нижня не сильно впадає в очі. Екран IPS, ще є запит на цей тип матриці: діагональ 6,78 дюйма, роздільна здатність Full HD+, частота 60, 90 або 120 Гц на вибір (є авторежим). Процесор сучасний і досить потужний. Helio G99 побудований за техпроцесом 6 нм, в Antutu набирає 390 000+ балів. ОЗП 8 ГБ, що норма навіть для флагманів, а ось 128 ГБ накопичувач розширюється microSD (окремий слот).
Основа камери – 64 Мп, також є 2 Мп датчик глибини і ШІ-модуль, фронтальна на 16 Мп. Обидві знімають добре, а тилова ще й вміє 2К-відео писати, але без стабілізації. Вона присутня тільки в режимі Full HD. З цікавого: гучне стерео від JBL, а ще швидка 45 Вт зарядка, яка може працювати в обхід акумулятора, щоб смартфон не перегрівався під час ігор. Батарея на 5 000 мАг. NFC, Type-C, 3,5 мм джек – на місці. Операційна система – актуальна Android 13.
Ціна: від 9000 грн
Смартфону трохи більше 6 місяців, і за цей час він встиг сподобатися багатьом. Пластиковий корпус зараз знову в моді в недорогому сегменті, але загалом апарат виглядає симпатично і зрозуміло. Він у міру великий – у руці лежить зручно, а могло бути ще краще, якби 6,4-дюймовий Full HD+ Super AMOLED екран на 90 Гц отримав тонке “підборіддя”.
Процесор і об’єм пам’яті такі ж, як і в Infinix Note 30. Тому за продуктивністю повна аналогія, ігри так само добре тягне. Роздільна здатність камери простіша, вже 50 Мп, але за фото- і відеоможливостями вона ні в чому не поступається. Вдень якість близька до відмінної, ввечері гірша, але є нічні режими. Фронтальна на 16 Мп.
Акумулятор на 5 000 мАг, швидка зарядка на 33 Вт, NFC, Type-C і роз’єм для навушників – все на місці. А ось щодо звуку є нюанс: динамік один. Непоганий, але все ж це монозвук. Сканер відбитків у кнопці живлення, що дуже зручно. OC Android 13 з оболонкою realme UI 4.0.
Ціна: від 10 000 грн
Смартфон від TECNO, як і Infinix, теж зустрічає незвичайною комплектацією. Він поставляється разом з навушниками. Так, це звичайні дротові вкладиші, але все ж таки. А ще порадував матовий, приємний на дотик чохол, а не просто силіконова тимчасова накладка.
На відміну від конкурентів, корпус TECNO Camon 20 Pro виконаний з екошкіри, а бічна рама з нанокристалічної кераміки. І звучить, і відчувається дорого. Екран 6,67 дюйма, AMOLED, Full HD+, 120 Гц – рамки невеликі і майже симетричні. Процесор знову Helio G99, а ось щодо пам’яті вже цікавіше – 256 ГБ + окремий слот під карти пам’яті microSD. По камерах знову типовий набір: 64 Мп основний модуль, з ним ШІ-модуль і 2 Мп датчик глибини. Роздільна здатність фронтальної камери 32 Мп.
5 000 мАг батарея із зарядним блоком на 33 Вт є. Так само як є робочий NFC, сканер відбитків під екраном, USB-C, 3,5 мм джек і хороший стереозвук. ОС Android 13 і оболонка HIOS.
Ціна: від 7 000 грн
Redmi Note – легендарна лінійка смартфонів, яка досі утримує звання “топ за свої гроші”. Модель Note 12 4G не стала винятком. Майже. Звичайно, версія 5G з новеньким Snapdragon 4 Gen 1 набагато краща, але її вартість помітно вища.
Що пропонує смартфон: сучасний блоковий дизайн і зазвичай пластиковий корпус, AMOLED-екран на 6,67″ (Full HD+, 120 Гц), Snapdragon 685, 6/128 ГБ пам’яті + micro SD (окремий слот), 50 Мп основну камеру, доповнену 8 Мп ширококутним сенсором і 2 Мп макрокамерою. Фронталка на 13 Мп, батарея на 5 000 мАг і швидка зарядка на 33 Вт – уже стандарт.
Є NFC, нарешті це не розкіш флагманів від Xiaomi, ІЧ-порт і досить помітне “підборіддя” внизу екрана. А ось стереозвук відсутній, і це великий мінус: у лінійці Redmi Note 11 він був присутній. Працює апарат на останній версії Android 13 з оболонкою MIUI 14.
Ціна: від 10 000 грн
На перший погляд це злегка видозмінений зовні Redmi Note 12 4G, та й за характеристиками глобальних змін немає. Але все ж це два різні девайси. Наприклад, POCO X5 5G вже назвою натякає на підтримку мереж 5-го покоління. Вам це не потрібно? Добре, тоді процесор у нього потужніший – Snapdragon 695 набирає понад 400 000 балів, а ось Snapdragon 685 злегка не дотягує навіть до 300 000 очок.
За іншими специфікаціями обидва апарати справді брати-близнюки, навіть стереозвук відсутній. Нюанс: у POCO X5 5G основна камера на 48 Мп, але цією інформацією можна і знехтувати. На поточний момент актуальною версією ОС смартфона є Android 13 з оболонкою MIUI 14. А отже, система довго залишатиметься актуальною.
Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…
Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…
Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…
TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…
Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…