Статті

Чому будь-який смартфон може шпигувати за власником

Share
Час читання: 3 хв.

Ще зовсім недавно смартфони були недозволеною розкішшю, але тільки завдяки їм на сьогоднішній день ми дізнаємося море інформації. Смартфони відіграють важливу роль у житті кожної людини. То чи можливий той факт, що він шпигує за власником? Якщо навіть на перший погляд смартфон неактивний, то він прослуховує, знімає і уточнює координати власника.

Особливість будови більшості смартфонів

Які ж насправді особливості смартфонів існують? Завжди звертайте увагу на продуктивність смартфона. Далі важливу роль відіграє характеристика телефону, обсяг оперативної пам’яті. Чим більше пам’яті, тим краще працюють всі встановлені додатки. Ну і нарешті, це обсяг внутрішньої пам’яті, адже значну частину займає операційна система

Поєднання всіх цих факторів і забезпечує продуктивність смартфона, відсутність помилок, зависань і затримок. Все інше справа кожного, це залежить від особистих уподобань. А роздільна здатність екрана та наявність камер з хорошою чіткістю – це вже другорядні фактори.

Що ж таке архітектура ARM

Це сімейство ліцензованих 32 бітних і 64 бітних мікропроцесорних ядер, розроблених компанією ARM Limited. Ці процесори мають низьке енергоспоживання, тому знаходять широке застосування у вбудованих системах і переважають на ринку мобільних пристроїв. Наразі процесорів на основі ARM велика кількість.

Насправді, вже існує посібник з архітектури ARM, який обмежує всі типи інтерфейсів, що підтримує ARM, оскільки деталі кожного типу можуть відрізнятися. Архітектура розвивалася протягом довгого часу.

Дослідження російських учених

Російські вчені з’ясували, як смартфони впливають на людство. Дослідження провели фахівці інституту біохімічної фізики ім. Н.М. Емануее. М.М. Емануеля РАН. Експеримент відбувся на основі активних користувачів смартфона та тих хто користується у виняткових випадках. У активних користувачів смартфона експеримент показав сповільнену реакцію, слухову, зорову, моторну. У 40-50% випадку у любителів гаджета проявлялася підвищена стомлюваність, знижена працездатність.

Вчені роблять висновки, що вся справа у випромінюванні електромагнітних хвиль від смартфона. Людський череп має особливість гасити електромагнітні хвилі, захищає від них мозок. Тільки ось череп у людей різний, чим молодша людина, тим тонша кістка. Проникнення випромінювання електромагнітних хвиль у головний мозок для дорослого становить 15%, для підлітка 60% і дитини 85%. Але деякі вчені вважають, що смартфони впливають так само, як і загальний магнітний фон у містах, такі як високовольтні електричні станції, промислові станції, побутові прилади та багато іншого. Це перше настільки масштабне дослідження, що підтверджує шкоду смартфонів.

Виявлені приховані можливості

Серед безлічі поширених функцій, якими щодня користується середньостатистичний користувач, є ще й надійно приховані можливості. Людина може кілька років користуватися своїм смартфоном і навіть не підозрювати всіх підводних каменів свого смартфона.

Приховані функції на смартфоні, це – поліпшення якості зв’язку, безпечний режим, приховане меню, лупа, збільшення вбудованої пам’яті, скріншот екрана, секретні коди та багато іншого.

Адже погодьтеся, про такі приховані можливості ще багато хто не знає, і це далеко ще не всі можливості, які були перераховані, і навряд чи користувач виявить самостійно.

Чим небезпечна “секретна” зона

Щодня використовуючи свої смартфони, ми навіть не уявляємо, як багато вони знають про наше особисте життя і про нас самих.

І це далеко не просто облік нашої активності в смартфоні. Смартфон збирає інформацію під час роботи додатків, вони відстежують наше місце розташування, історію пошуку, спілкування в соцмережах, а також наші фінанси. Адже всі ці відомості можуть розповісти багато про що. Кожен рух на смартфоні говорить про наші інтереси, вподобання, на основі яких можна зробити певні висновки.

Прослуховування, використання ваших грошових коштів, скачування особистих даних, фото. І це далеко не всі можливості нашого смартфона, адже смартфони є ефективним пристроєм для стеження, і всі, хто використовує їх, наражаються на цей ризик.

Адже ми навіть не замислюємося, якої шкоди наш смартфон нам завдає. Який негативний вплив несе для нашого здоров’я.

Коментарі фахівців

“Навіть якщо користувач видалить із телефону той чи інший застосунок, або зітре і перевстановить усі програми, “цифрові відбитки”, як і раніше, будуть присутні в даних, якими він обмінюється із сервісами.” – говорить один з експертів Віктор Чебишев.

У сучасному світі користувачам смартфонів потрібно бути уважнішими до своїх даних, максимально захистити свій гаджет налаштуваннями приватності, а також дотримуватися правил безпеки. Це значно зменшить ризики щодо витоку особистої інформації.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024