Від нового субфлагмана серії Galaxy A чекали прориву: минулорічний Galaxy A53 розчарував – пластиковий смартфон виглядав дешево. Наприкінці березня Samsung анонсувала модель Galaxy A54, яка має повернути інтерес до пристроїв, що мають незначно відрізнятися від топових моделей.
Спершу про специфікації – смартфон отримав 6,4-дюймовий AMOLED-екран з частотою 120 Гц, фірмовий процесор Samsung Exynos 1380, від 6/128 Гбайт пам’яті, підтримку 5G, потрійну камеру 50+12+5 мегапікселів, батарею ємністю 5000 мАгод. спереду апарат майже не змінився – екран став трішки меншим (6,4 проти 6,5 дюймів у A53), але помітити різницю вкрай складно. Зате виявилося, що гаджет важить досить багато для такої діагоналі – 170-180 грамів. Ззаду різниця є: пластик став матовим, його прикрили захисним склом Gorilla Glass 5. Корпус має вологозахист IP67, що стандартно для недорогих пристроїв. Сканер відбитків пальців розмістили під екраном – претензій до його роботи не виникло. Є опція біометричного входу, але конкретно на цьому смартфоні вона працює не дуже добре.
Дисплей не постійно працює з підвищеною частотою, вона перемикається між 60 і 120 Гц. У багатьох іграх (наприклад, Call of Duty) підвищена герцовка не працює, екран має характерний для “самсунгів” ШІМ: за низької яскравості він помітно мерехтить. Максимальна яскравість прийнятна, HDR10+ працює нормально.
Що з потужністю? У телефона немає помітних проблем із продуктивністю – додатки та ігри працюють спритно. Троттлінгу практично немає, що особливо дратувало в попередньому поколінні. У телефон можна поставити дві фізичні сім-карти, якщо ваш оператор підтримує 5G, то зв’язок п’ятого покоління буде працювати. eSIM фактично відсутній – принаймні, в апаратах, які ввозяться в Україну. Якість зйомки на головну камеру хороша, вона пристойно знімає навіть увечері – є різкість і відсоток браку невисокий. Оптичного зуму тут немає, але в разі потреби виручає гібридний – аж до десятикратного. За замовчуванням під час зйомки на головну камеру зображення мають роздільну здатність 12,5 мегапікселів, але в налаштуваннях можна ввімкнути роздільну здатність 50 мегапікселів.
Нічний режим стандартний – жодних опцій немає, телефон сам вирішує, яку виставляти витримку. Портретний режим грубуватий – розмиття фонових об’єктів не дуже коректне. Макромодуль майже не змінився – мало деталей, багато шуму. Пристрій вміє знімати відео в 4К з частотою до 30 кадрів за секунду, але при високій роздільній здатності картинка не стабілізується.
Автономність непогана – акумулятор залишився такий самий, але процесор виявився більш енергоефективним, а також поліпшили оптимізацію. Один день при повному завантаженні телефон цілком виживає. У тесті з відтворенням Full HD-відео на максимальній яскравості та при ввімкненому Wi-Fi апарат пропрацював 16 годин – прекрасний показник. Реально швидкої зарядки тут немає – Galaxy A54 підтримує адаптери потужністю до 25 Вт. Що можна сказати хорошого? Мінімалістичний дизайн, неслизький корпус, яскравий AMOLED-дисплей, непогана камера, пристойна автономність. Авторів огляду засмутила велика вага телефону, а ще відсутність мініджека, зарядки в комплекті і стабілізації під час зйомки 4К-відео. Загалом – гідний телефон практично для будь-якого користувача.
Samsung Galaxy A54 вже можна купити в Україні. Тут базова версія з 6 Гбайт оперативної і 128 Гбайт вбудованої пам’яті обійдеться в 17 999 грн.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…