Розповідаємо про найкорисніші бенчмарки з точки зору простого користувача. Вони допоможуть дізнатися, чи є у вашого смартфона проблеми, а іноді й дадуть змогу їх позбутися.
Бенчмарків для смартфонів придумано безліч. Але більшість з них корисні лише при підготовці оглядів смартфонів, тоді як простим користувачам зазвичай потрібно трохи інше. І зараз ми розповімо про найкорисніші бенчмарки, які допоможуть краще пізнати ваш телефон, виявити можливі проблеми в його роботі, а іноді й позбутися їх.
Ця утиліта незамінна, коли ви хочете дізнатися всі таємниці свого смартфона. Вона розповість про використовуваний у ньому процесор і графічний прискорювач, поділиться інформацією про діагональ і роздільну здатність екрана девайса, обсяг його оперативної та вбудованої пам’яті.
Утиліта повідомить про ємність акумулятора телефону, його температуру і напругу. З її допомогою можна дізнатися про те, які датчики є у вашого смартфона і зчитати їхні показники. Допоможе вона і в тому випадку, якщо ви хочете дізнатися версію встановленої в телефоні операційної системи. При цьому сама програма повністю безкоштовна і доступна в магазині додатків Google Play.
Будь-який акумулятор з часом деградує, його ємність знижується, і батарея вже не може підтримувати автономність смартфона на належному рівні. Ну а переконатися в тому, що винуватцем зниження часу його роботи є саме акумулятор телефону, допоможе додаток AccuBattery. Він розповість про стан батареї та її ресурс, що залишився, а також “видасть” найбільш “ненажерливі” додатки та ігри. Ну а потім ви зможете позбутися програм, що споживають занадто багато енергії, або подумати про заміну акумулятора на новий.
Є у AccuBattery і ще одна надзвичайно корисна функція: програма вміє обчислювати час заряджання телефону з вимкненим і ввімкненим екраном, даючи змогу визначитися з найбільш “спритним” адаптером живлення для вашого смартфона. А ще утиліта може надіслати сповіщення про завершення заряджання, щоб ви могли оперативно відключити телефон від електромережі, тим самим зменшуючи швидкість зношування батареї.
До речі, про час автономної роботи. Людина – істота захоплива, і іноді ми схильні бачити проблему там, де її немає в принципі. І це повною мірою стосується автономності телефону. Для її визначення найкраще не довіряти своїм відчуттям, а використовувати незалежного “спостерігача”, в ролі якого може виступити PCMark.
Принадність бенчмарка в тому, що він може емулювати реальне використання телефону, включно з переглядом веб-сторінок і текстових документів, спілкуванням у месенджерах, редагуванням фотографій тощо. Тому і видавані ним виміри часу роботи смартфона максимально наближені до реальності.
На відміну від попередніх бенчмарків, CPU Throttling Test активно використовується в оглядах смартфонів, і ви напевно не раз бачили його роботу в наших матеріалах. Цей бенчмарк допомагає дізнатися поведінку процесора при серйозному, тривалому навантаженні – наприклад, під час ігор.
Річ у тім, що багато “найспритніших” чіпсетів сучасних смартфонів видають свій максимум лише невеликий час. Після цього вони починають нагріватися, їхня продуктивність падає, а витрата заряду акумулятора телефону збільшується. І CPU Throttling Test допоможе зрозуміти, чи є ці проблеми в однокристальній системі вашого телефона, чи його нагрівання спричинене іншими причинами. Наприклад, несправністю акумулятора.
Ну і який же набір бенчмарків без додатків, що вимірюють продуктивність усіх компонентів телефону? Найпопулярнішим і перевіреним з них по праву вважається AnTuTu. Щоправда, після того, як він потрапив в опалу Google, цей тест зник з магазину Google Play, і тепер його можна завантажити лише з офіційного сайту розробника.
AnTuTu допоможе дізнатися загальну продуктивність телефону і швидкість роботи його процесора, графіки, пам’яті та інтерфейсу. Ну а потім ви можете як похвалитися отриманими результатами з іншими користувачами, так і порівняти їх з можливостями інших телефонів цієї ж марки. І, якщо вони сильно поступаються референсним значенням, почати пошук причини повільної роботи телефону.
Якщо ж продуктивність пам’яті та інтерфейсу вас не надто цікавить, а про швидкість роботи процесора навпаки хотілося б отримати побільше інформації, на допомогу прийде Geekbench. Тим паче, що на відміну від того ж AnTuTu, цей бенчмарк можна завантажити в Google Play.
Geekbench досить точно вимірює одно- і багатопотокову продуктивність процесора смартфона, даючи змогу скласти уявлення про його можливості. Ну а далі все, як з AnTuTu: результати тестів можна використовувати для виявлення проблем з продуктивністю телефону, ну а можна і просто поділитися ними з друзями.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…