Виробники смартфонів дуже сильно хочуть, щоб ми змінювали пристрій раз на рік. Щороку виходять оновлені моделі або нові версії моделей від брендів, які давно закріпилися на ринку.
Логіка виробників зрозуміла – якщо вони не будуть випускати нові товари, то на які кошти тримати співробітників і підтримувати виробництво? Але поговоримо ми не про фінансову підтримку заводів-виробників, а про причини заміни старого телефону на новий для користувача.
Практично завжди нова версія смартфона базується на сучасному залізі. Це може бути як нове покоління процесора, так і поліпшення архітектури CPU попереднього покоління. Збільшується і швидкість роботи пристрою за рахунок більш потужного CPU.
Разом із процесором можуть бути “підтягнуті” й інші важливі параметри, наприклад, оновлення протоколів Bluetooth і Wi-Fi, а також поліпшується робота різних датчиків. Збільшується і оперативна пам’ять – на сьогоднішній день 4 гігабайти ОЗП є абсолютним мінімумом для сучасного смартфона.
Семимильними кроками розвиваються камери – топові пристрої вже вміють робити хороші знімки при поганому освітленні. А при природному світлі навіть недорогий, але новий смартфон може знімати дуже якісні фотографії та відеоролики.
Практично кожен середньобюджетний і вищий за вартістю смартфон буде оснащений вже останньою версією операційної системи Android. Разом з цим ви також отримуєте нові функції і хорошу захищеність системи від злому і витоків даних. Остання версія ОС – це покращення роботи всіх додатків, адже розробники постійно враховують свої попередні помилки та оптимізують систему з кожним оновленням.
Часто користувачі змінюють смартфони лише з тієї причини, що їм необхідно бути постійно в перших рядах серед своєї соціальної групи. Хоч смартфони вже зовні один від одного не відрізняються, але частина користувачів змінює свої гаджети саме для того, щоб “виділитися з натовпу”.
Зазвичай це стосується так званої “золотої молоді” – важливо мати новий девайс, щоб друзі та недруги нічого поганого не подумали. Заможні люди у віці вже подібним не займаються – час “малинових піджаків” уже залишився в минулому.
Також є і фанати певного бренду, які тільки й чекають виходу нового смартфона. Справжній шанувальник якоїсь торгової марки почуватиметься погано, якщо вчасно не придбає сучасний продукт.
Ну, а якщо бути чесним, то запасу будь-якого сучасного смартфона (крім ультрабюджетних) вистачить з лишком на наступні 3 роки, а то й більше. Просто з кожним періодом часу пристрій працюватиме все повільніше й повільніше через те, що програмне забезпечення розвивається, а апаратна складова залишається без змін.
З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…
Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…
Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…
TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…
Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…
Компанія Apple планує випустити iPad 11-го покоління із встановленою версією iPadOS 18.3 невдовзі після її…