Смартфон – це невід’ємна частина нашого життя. Вони потрібні для зв’язку, спілкування в соціальних мережах, читання новин, перегляду відео, ігор та багато іншого. В останні роки виробники смартфонів приділяють велику увагу розробці гнучких екранів, які можуть змінювати свою форму та залишатись функціональними.
Такі смартфони дають користувачам можливість використовувати один пристрій для різних цілей, наприклад, для перегляду фільмів, ігор та роботи. Наприклад, Samsung Galaxy Z Fold 3 має два екрани, один на передній панелі та другий, що розкривається на розмір планшета.
У цій статті ми розглянемо методи їх виготовлення і дізнаємося, чому вони не ламаються.
Перший гнучкий екран був представлений 2013 року компанією Samsung. Однак, технологія розвивалася повільно через високу вартість та складність виробництва. Але в останні роки дисплеї з можливістю згинатися стали доступнішими, і багато виробників техніки, такі як Samsung, LG, Huawei і Motorola, почали впроваджувати їх у своїх пристроях.
Основна технологія, що дозволяє дисплею згинатися – це OLED (Organic Light Emitting Diode). На відміну від традиційних LCD-дисплеїв, що не здатні працювати без підсвічування, OLED – складаються з органічних матеріалів, що світяться при подачі електричного струму. Це означає, що вони можуть бути гнучкими, тому що не потребують підсвічування, адже вона займає багато простору і не може гнутися.
Гнучкі екрани не ламаються через використання різних технологій та матеріалів, здатних забезпечити їх еластичність та міцність.
Компанії, що випускають такі пристрої, використовують різні матеріали, такі як поліімід, тонкі шари металу і скла. Поліімід має високу термостійкість і гнучкість. Тонкі шари металу використовуються для захисту дисплея від подряпин та інших пошкоджень.
Скло використовується як базовий матеріал для OLED-екранів, його покривають тонким шаром полііміду, що забезпечує його гнучкість, а також захищає його від подряпин та інших пошкоджень. Більше того, на виробництвах використовують безліч шарів, щоб забезпечити максимальний захист.
Деякі дисплеї мають спеціальні механізми, що дозволяють їм складатися без пошкоджень. Крім того, вони можуть мати додаткові посилення в області, де найбільш схильні до пошкоджень, таким як з’єднання екрана з корпусом телефону.
Насамкінець, гнучкі екрани на смартфонах – це технологія, яка постійно розвивається і стає все більш популярною серед виробників телефонів. Вони використовують різні матеріали та технології, щоб забезпечити згинання та міцність.
Гнучкі екрани на смартфонах – це не тільки сучасний дизайн, а й зручність використання та довговічність.
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…