Гнучкий екран на смартфонах. Чому вони не ламаються

Смартфон – це невід’ємна частина нашого життя. Вони потрібні для зв’язку, спілкування в соціальних мережах, читання новин, перегляду відео, ігор та багато іншого. В останні роки виробники смартфонів приділяють велику увагу розробці гнучких екранів, які можуть змінювати свою форму та залишатись функціональними.

Такі смартфони дають користувачам можливість використовувати один пристрій для різних цілей, наприклад, для перегляду фільмів, ігор та роботи. Наприклад, Samsung Galaxy Z Fold 3 має два екрани, один на передній панелі та другий, що розкривається на розмір планшета.

У цій статті ми розглянемо методи їх виготовлення і дізнаємося, чому вони не ламаються.

Технологія гнучких екранів

Перший гнучкий екран був представлений 2013 року компанією Samsung. Однак, технологія розвивалася повільно через високу вартість та складність виробництва. Але в останні роки дисплеї з можливістю згинатися стали доступнішими, і багато виробників техніки, такі як Samsung, LG, Huawei і Motorola, почали впроваджувати їх у своїх пристроях.

Основна технологія, що дозволяє дисплею згинатися – це OLED (Organic Light Emitting Diode). На відміну від традиційних LCD-дисплеїв, що не здатні працювати без підсвічування, OLED – складаються з органічних матеріалів, що світяться при подачі електричного струму. Це означає, що вони можуть бути гнучкими, тому що не потребують підсвічування, адже вона займає багато простору і не може гнутися.

Ось чому вони не ламаються

Гнучкі екрани не ламаються через використання різних технологій та матеріалів, здатних забезпечити їх еластичність та міцність.

Компанії, що випускають такі пристрої, використовують різні матеріали, такі як поліімід, тонкі шари металу і скла. Поліімід має високу термостійкість і гнучкість. Тонкі шари металу використовуються для захисту дисплея від подряпин та інших пошкоджень.

Скло використовується як базовий матеріал для OLED-екранів, його покривають тонким шаром полііміду, що забезпечує його гнучкість, а також захищає його від подряпин та інших пошкоджень. Більше того, на виробництвах використовують безліч шарів, щоб забезпечити максимальний захист.

Деякі дисплеї мають спеціальні механізми, що дозволяють їм складатися без пошкоджень. Крім того, вони можуть мати додаткові посилення в області, де найбільш схильні до пошкоджень, таким як з’єднання екрана з корпусом телефону.

Насамкінець, гнучкі екрани на смартфонах – це технологія, яка постійно розвивається і стає все більш популярною серед виробників телефонів. Вони використовують різні матеріали та технології, щоб забезпечити згинання та міцність.

Гнучкі екрани на смартфонах – це не тільки сучасний дизайн, а й зручність використання та довговічність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я