НВ зібрало шість порад, як cберегти особисту інформацію перед тим, як віднести свій смартфон в ремонт.
14 березня в соцмережах розгорівся скандал. Одна з клієнток рітейлера Цитрус 31 січня 2018 року здала в ремонт свій iPhone 6S за програмою Абсолютний захист. Технічний персонал визнав телефон таким, який не підлягає відновленню і пообіцяв відправити його на утилізацію в Китай. Пізніше з дівчиною зв’язалися невідомі й вимагали у неї пароль до її аккаунту в iCloud під загрозою публікації її особистих фотографій.
Що робити перед тим як віднести смартфон в ремонт?
Бекап – це резервне копіювання всіх файлів і даних на вашому смартфоні. Якщо смартфон включається, скопіюйте всі персональні дані в комп’ютер або в хмарне сховище і зробіть бекап пристрою за допомогою стандартної утиліти (в настройках) для Android. Бекап гаджетів на iOS можна зробити за допомогою iTunes або iCloud.
Синхронізуйте контакти, календарі, замітки, фотографії, наприклад, за допомогою сервісів Google.
У разі втрати даних під час ремонту їх можна буде повернути за допомогою бекапа. В офіційних сервісних центрах, як правило, смартфони повністю очищають та приводять до стандартних налаштувань.
Якщо пристрій на Android не вмикається – резервну копію можна спробувати зробити за допомогою Titanium Backup.
Видаливши особисту інформацію ви зведете до мінімуму її потрапляння до недобросовісних людей. Професіонали зможуть її відновити, якщо знатимуть що і де шукати, але шахраям-дилетантам така процедура буде “не по зубам”.
Для ремонту смартфона карта пам’яті й сім-карта не потрібні, тим паче остання може вам знадобитися для дзвінків.
Скиньте смартфон до стандартних налаштувань і перевірте чи віддалилися всі акаунти, з якими він синхронізується, наприклад, поштові сервіси, програми для банкінгу, сервіси Google або Mi Cloud. Видаліть кеш та історію браузера.
На пристроях Android починаючи з 5 версії є можливість створення гостьового аккаунта. Це менш безпечний, але більш щадний не вимагаючий великих затрат часу спосіб зберегти інформацію від чужих очей. Ви створюєте в смартфоні нового користувача, через якого фахівець зможе перевірити працездатність функцій і не зможе випадково подивитися вашу особисту інформацію. Ваш основний аккаунт обов’язково повинен бути захищений паролем.
У разі якщо ваш смартфон не вмикається і ви не змогли виконати всі перераховані вище операції, не передавайте пароль або графічний ключ від нього співробітникам сервісних центрів. По можливості, коли вони зможуть включити ваш гаджет, домовтеся про особисту зустріч, перевірте його на працездатність і при необхідності виконайте необхідні дії для захисту персональних даних.
Штучний інтелект поступово починає замінювати традиційні пошукові системи. На початку березня компанія Google розширила можливості…
Компанія ByteDance, власник сервісу коротких відео TikTok, може бути оштрафована на €500 млн. за незаконну…
Вартість акцій компаній із так званої «чудової сімки» різко обвалилася після того, як екс-президент США…
Серія iPhone 17 може отримати суттєві оновлення, оскільки Apple прагне покращити всі ключові аспекти своїх…
3 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових мит на імпорт із інших…
У Windows 11 з’явилася функція, що дозволяє встановлювати оновлення без необхідності перезавантаження комп’ютера. Інструмент Windows…