Categories: Інтернет

Facebook знає про вас все

Share
Час читання: 2 хв.

Facebook отримує 98,5% виручки від показу реклами, і в цьому немає нічого поганого. Інша справа, що для того, щоб показувати вам максимально підходящі оголошення, Facebook лізе в ваше життя.

Будь-який користувач Facebook може викачати з соцмережі всі свої дані: фотографії, публікації на стіні, події і приватні повідомлення. Якщо копнути глибше, можна знайти телефонну книгу і метадані SMS-листування і дзвінків. Зареєструвавшись в Facebook, ви погоджуєтеся, що соцмережі буде доступно все це. За замовчуванням ніщо не шифрується.

Facebook Messenger використовує фейковий запит на доступ до телефонної книги. Якщо при появі запиту ви натиснете «Дізнатися більше» і спробуєте з’ясувати, що саме потрібно з додатком, ви побачите не детальну інформацію, а велику синю кнопку, яка буде переконувати вас включити доступ. Все, що вам потрібно знати, на думку Facebook, – «Мессенджер буде працювати тільки тоді, коли у вас є з ким поговорити». Також зазначено, що якщо не включити синхронізацію контактів, додавати співрозмовників доведеться поштучно, хоча це неправда – з месенджером автоматично синхронізуються ваші друзі з Facebook.

Якщо надати месенджеру доступ до телефонної книги, а потім відняти його, він все одно продовжить підтримувати ваші контакти зі своїми серверами. Версія програми для Android може отримати доступ до SMS і буде відправляти в Facebook метадані: коли ви отримали повідомлення, від кого, чи відповіли на нього і т.д. Після відкликання доступу зібрані раніше дані збережуться у Facebook. Кожен раз, коли Facebook або Facebook Messenger дозволяє вам ділитися з інформацією про місцезнаходження, ці відомості копіюються на серверах компанії. За допомогою JavaScript соцмережа може відстежувати ваше розташування майже на будь-якому сайті.

Якщо ви коли-небудь проводили платіж через Facebook, відправляли гроші друзям або платили за них (таке можливо в деяких країнах), інформація про вашу банківську карту збереглася у соцмережі. Facebook купує інформацію про покупки поза інтернетом. Якщо ви розплатилися за що-небудь картою, яка була засвічена в соцмережі, Цукерберг про це дізнається, а спеціальний алгоритм вирішить, яку рекламу вам варто показати в наступний раз.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024