iPhone 15 Pro відродить технологію з iPhone 7

У мережі за останній рік неодноразово з’являлися інсайди про те, що iPhone 15 Pro втратить всі фізичні кнопки. Вважається, що Apple впровадить у смартфон сенсорні кнопки з тактильною віддачею – вперше ця технологія з’явилася в iPhone 7 далекого 2016 року.

Як це буде влаштовано

Згідно з MacRumors, майбутні iPhone 15 Pro та iPhone 15 Ultra будуть оснащені двома додатковими блоками Taptic Engine – модулі розташуються на торцях смартфона з внутрішньої сторони. Вони відпрацьовуватимуть натискання на сенсорні майданчики, імітуючи клік.

Виходить, що один електромотор відповідатиме за натискання на кнопку Power, а другий за клавіші гучності. В результаті кількість модулів Taptic Engine у ​​майбутніх iPhone збільшиться з одного до трьох.

Що хорошого

У числі переваг використання сенсора замість фізичних кнопок зазвичай називають зносостійкість: якщо немає елементів, що рухаються, значить нічому і ламатися. В останньому великому витоку розкрилося більше подробиць про те, як працюватимуть сенсорні кнопки в iPhone 15 Pro.

А ще відмова від фізичних кнопок дозволить зробити iPhone більш вологостійким. При цьому слабким місцем захисту пристрою залишиться порт зарядки.

Що поганого

До заміни фізичних кнопок сенсорними виникає чимало питань, і майже всі вони стосуються так званого «юзабіліті» — інакше кажучи, наскільки зручно буде користуватися такими кнопками.

Наприклад, як їх натискати, коли смартфон перебуває у чохлі? Навіть якщо зробити в торцях отвори для доступу до сенсорних майданчиків, то зручності не додасться: адже сенсор зчитуватиме силу натискання, а натиснути на корпус через вузький отвір чохла буде проблематично.

При цьому не варто забувати, що кожен моторчик Taptic Engine споживає енергію – отже, автономність майбутнього смартфона може знизитися.

І нарешті, можна посперечатися з аргументом щодо зносостійкості: після переходу на сенсорні майданчики з тактильною віддачею всередині iPhone стане на два модулі Taptic Engine більше. Навряд чи можна сказати, що за такого розкладу справді нема чому ламатися. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я