Національна програма з токсикології при Уряді США провела дослідження довгострокового впливу випромінювання від смартфонів і стільникового зв’язку на живий організм. Як і в попередніх подібних експериментах, досліди проводилися не на людину, а на мишах і щурах – їх опромінювали хвилями тієї ж частоти, яка використовується для стільникового зв’язку та інтернету. Вражаюче, але деякі особини після опромінення прожили довше за тих, що були опромінені.
Глава програми Джон Батчер пояснив, що вченим не вдалося довести, що опромінення від стільникових телефонів і смартфонів викликає рак або збільшує ризик виникнення ракових пухлин. Тим не менш, він дав кілька порад щодо безпечного використання мобільних пристроїв. Батчер радить не притискати телефон до вуха під час розмови, а тримати його на деякій відстані, що в рази знижує інтенсивність опромінення, якому піддається мозок і інші органи голови. Крім того, можна скористатися гарнітурою, завдяки якій зникає необхідність підносити телефон до голови. Також не рекомендується носити телефон в кишені (особливо – близько до серця або статевих органів), а на ніч варто прибирати його подалі від себе і, звичайно ж, не можна класти його під подушку.
Найближчим часом ці дослідження будуть вивчені експертами і американськими відомствами, що відповідають за охорону здоров’я. Вони дадуть свої рекомендації по використанню смартфонів, а також, можливо, внесуть зміни до вимог до безпеки мобільних пристроїв.