Смартфони

Чому Айфон коштує так дорого. Що в ньому особливого

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони Apple відносяться до найвищого цінового сегменту, хоча за функціоналом вони поступаються багатьом флагманським моделям інших брендів. Споживачі охоче купують «яблучні» телефони, незважаючи на їхню вартість. Але звідки береться величезна ціна?

Для відповіді це питання потрібно вивчити ціноутворення. Воно відбувається під впливом цілої низки обставин. Розглянемо докладніше кожне.

Супутні фактори

Компанія Apple дбає про споживачів, тому організує страхування ризиків, має ефективну службу технічної підтримки, регулярно оновлює ПЗ, дає гарантії тощо. Це цілий комплекс зобов’язань, які впливають на вартість продукції бренду.

Зручність використання

Будь-який пристрій на базі Android – це маса нав’язаних додатків, багато з яких не потрібні або навіть заважають експлуатації девайсів. У iPhone все інакше – споживачі отримують пристрої без попередньої начинки. А ті програми, які стоять за замовчуванням, можна деактивувати та сховати.

Позиціювання бренду

Сам виробник всіляко підкреслює, що його продукція належить до преміум-сегменту. А за будь-яку річ із приставкою VIP потрібно платити більше. Тим більше, що виробник об’єктивно прагне давати якість збірки, працює над дизайном і пропонує якісь унікальні фішки.

Монополия на iOS

Увага до деталей, взаємодія з користувачами, зручний інтерфейс, продумані кольори та форми – це та багато іншого є відмінною рисою OS iOS. Багато людей готові переплачувати такі можливості.

Оновлення ПЗ

Будь-який власник айфона після переходу з Андроїд скаже, що оновлення софту в «яблучників» йде набагато швидше. Інженери Аппл швидко розробляють і покращують версії ОС, причому в більшості випадків впроваджують реально корисні речі.

Зручний фірмовий магазин

AppStore – приклад того, яким має бути зручний маркет додатків. У ньому окрім зручного інтерфейсу та грамотного розміщення софту можна відзначити своєчасне видалення застарілого ПЗ. Відвідувачам не потрібно ламати голову та думати, яка програма підійде для вирішення того чи іншого завдання.

Взаємодія

Свого часу Apple випустила три корисні програми: IMessage, FaceTime і FaceTime Audio. Вони спростили спілкування між власниками апаратів, що безперечно зіграло в плюс репутації компанії.

Налаштування для дилетантів

Налаштувати айфон зможуть умовні домогосподарка та пенсіонер. Доступність і універсальність приваблюють сучасних користувачів, яким ніколи не хочеться розбиратися зі складним функціоналом телефонів.

Також не варто забувати про ідентичність. Апарати на Андроїд схожі, як брати-близнюки. А iPhone відразу видає своє походження та відрізняється від масового продукту. А якщо сюди додати відсутність root-прав, рекавері, глюків прошивок та іншої нісенітниці, то вартість айфонів стає цілком виправданою.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

View Comments

  • Яблучна продукція дає споживачу відчуття преміального споживання. На цьому плюси закінчуються. Принаймі для мене. У свій час користувався Айфоном, намучився з рінгтонами, книгами, документами. Перейшов на Андроід і забув про проблеми. До речі, самсунгівський Кнокс краще захищає дані.

  • Відповідь насправді дуже проста. Собівартість девайса множиться на 2 - це і буде мінімальна ціна гаджета в продажу

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024