10 найважливіших нововведень в Android P

0
953

7 березня компанія Google випустила першу тестову збірку Android P. Вона містить велику кількість нововведень і поліпшень, з яких ми вибрали десяток найважливіших.

Месенджери

месенджери

Месенджери можуть показувати в шторці повідомлень повний текст повідомлень, фотографії, стікери і емодзі. Крім того, вони отримали можливість автоматично пропонувати варіанти відповідей (але для цього розробники повинні передбачити таку функцію).

Годинник

Годинники

Годинник змінив положення в панелі повідомлень – тепер він відображається зліва симетрично інформації про заряд батареї.

Скріншот

Скріншот

В меню виключення з’явилася опція для зняття скріншота. Візуально вона відокремлена від кнопок виключення і перезавантаження. Робити знімок екрана як і раніше можна натисканням на кнопки живлення і зменшення гучності.

Звук

звук

Слайдер гучності змінив дизайн, став вертикальним, а для включення і відключення вібрації або безшумного режиму тепер використовується окрема кнопка. При підключенні бездротової акустики з’являється окремий регулятор, а кнопки зі стрілками використовуються для вибору пристрою, на який буде виводитися звук. Фізичні регулятори за замовчуванням змінюють гучність додатків, а не рингтон.

звук

В налаштуваннях для розробників з’явилася опція, що дозволяє вибрати, до якої кількості бездротових колонок або навушників може бути підключений. За замовчуванням – 1, максимальне значення – 5. Звук на них виводиться не одночасно, а з різних додатків. Таким чином, наприклад, можна призначити звук з плеєра на колонки, а дзвінки – на Bluetooth-гарнітуру.

Читайте також  Анонс Qualcomm Snapdragon 850 - найпотужніший в світі процесор для мобільних пристроїв

Швидкі налаштування

Швидкі настройки

Кнопки швидких налаштувань більше не представлені на окремих сторінках, а перегортаються вертикально. У кнопок пропали додаткові можливості: ви можете тільки включати або відключати їх, а, наприклад, вибрати іншу мережу Wi-Fi або переключитися на інші навушники, не заходячи в повні настройки, більше не вийде.

Значки налаштувань

значки налаштувань

Значки в налаштуваннях більше не монохромні, вони стали більшими і тепер кольорові, причому у кожного значка свій колір. Значки активних функцій легше відрізнити від неактивних – раніше вони були більш темного відтінку сірого кольору, а тепер сині.

Редактор скріншотів

редактор скріншотів

В Android P вбудований редактор зображень. Його можна відкрити, якщо натиснути на кнопку «Редагувати» (Edit) у повідомленні про скріншот. За допомогою цього редактора можна обрізати знімок, а також додати малюнок або напис вибраним кольором і інструментом (тонкою ручкою або товстим маркером).

Блокування

Блокування

За допомогою налаштувань в меню виключення можна додати опцію, яка заблокує пристрій і відключить Smart Lock, тобто можливість розблокування відбитком пальців, особою і голосом. Ця кнопка стане в нагоді для захисту від бажаючих зламати пристрій, підставивши до сканера палець користувача, поки він знаходиться в беззахисному стані (наприклад, спить). Після відключення додаткових способів входу розблокувати пристрій можна тільки за допомогою пароля, PIN-коду або графічного ключа.

Читайте також  Lenovo Z5 розчарував користувачів. Мільйони людей чекали не такий флагман

Переворот

Блокування перевороту

Попередні версії Android дозволяли або включити автоматично поворот екрану при зміні орієнтації пристрою, або зафіксувати екран в потретному режимі. Android P може також забороняти екрану перевертатися в ландшафтному режимі, що зручно при користуванні смартфоном або планшетом лежачи.

Приватне / робота

Приватне / робота

У користувачів Android for Work список додатків поділений на дві категорії: особисті і робочі. Додатки з корпоративним доступом до даних відзначені спеціальним значком.

Пасхалка

пасхалка

Побачити пасхалку можна за старою схемою: заходимо в налаштування, відкриваємо розділ «Про телефоні» і кілька разів натискаємо на версію Android. З’являється екран з буквою P і анімованим різнобарвним фоном, причому кольори весь час різні при кожному відкритті сторінки, а розмір букви можна міняти, стягуючи або розтягуючи її двома пальцями. Не виключено, що в фінальному релізі пасхалка буде іншою.

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут