Смартфони

Ентузіаст порівняв камери 12 МП та 48 МП на iPhone 14 Pro

Share
Час читання: 2 хв.

У нових айфонах встановлена ​​просунута матриця, яка може знімати 48 МП і має збільшену діагональ. Однак перевагу нового сенсора можна помітити лише за дотримання певних умов, наприклад, при використанні ProRAW. У цьому режимі фотографії знімаються в максимальній якості, але важать по кілька десятків мегабайт – від 40 МБ і вище. Один з користувачів вирішив порівняти режими «віч-на-віч» і ось, що з цього вийшло.

При зйомці в автоматичному режимі iPhone 14 Pro робить фотографії з роздільною здатністю 12 МП. При цьому різкість штучно накручується алгоритмами штучного інтелекту, які працюють на базі нейропроцесора A16 Bionic. Якщо чесно, такі фотографії нічим не відрізняються від тих, що робить торішній iPhone 13 Pro або навіть звичайний iPhone 13.

 

Але при перемиканні камери в режим 48 МП, зображення помітно змінюється. Принаймні, деталізація набуває природної різкості, краї об’єктів перестають світитися, а також пропадає тиснення.

При цьому картинка навіть виявляється менш галасливою, ніж у режимі бінінгу пікселів — коли чотири точки об’єднуються в одну і одержують більше світла у складних умовах.

Однак нашій редакції здалося, що другий знімок, хоч і є менш шумним, виглядає мильно — ймовірно, 48 МП в умовах недостатнього освітлення все-таки не справляються повною мірою, оскільки захоплюють дуже мало світла. Через це алгоритми ШІ доводиться сильно «тиснути» цифровий шум і псувати деталізацію.

Також ми вважаємо, що режим підвищеного дозволу в камері айфона 14 має істотний недолік – знімки виходять занадто блідими. Звичайно, все це можна підтягнути у фоторедакторі, але в такому разі губиться «фішка» мобільної камери — клацнути й готово. Втім, цей сенс загубився ще на етапі перемикання камери в режим ProRAW, без якого iPhone відмовляється робити знімки високої роздільної здатності.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024

    Google використовує штучний інтелект для боротьби з шахраями

    Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…

    16.11.2024

    Samsung випустить легкий і тонкий Galaxy S25 у відповідь на чутки про iPhone 17 Air

    Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…

    16.11.2024