Смартфони

Як працює iPhone SE 2020 на iOS 16. Все, що потрібно знати

Share
Час читання: 3 хв.

З моменту виходу iOS 16 пройшло вже більше тижня: ажіотаж спав, всі проблеми з установкою позаду, а це означає, що настав час підбити невеликі підсумки. Користувачі нашого Телеграм-чату досі сумніваються, чи варто оновлюватись та цікавляться, як система працює на різних смартфонах. На щастя, Apple за останні роки привчила нас до того, що оновлення виходять досить працездатними і майже не ламають iPhone: навпаки, роблять трохи краще. Ось і наш читач цікавиться, як працює iOS 16 на iPhone SE 2020 . Вивчив, спробував готовий поділитися чесним відгуком, що я про все це думаю.

Як працює iPhone SE 2020

Чесно кажучи, я не мав бажання оновлювати iPhone до iOS 16, але дізнавшись, що після апдейту він став працювати трохи довше, я відразу ж це зробив. Але не все так швидко: iOS 16 важить приблизно 3 Гб, але ні за 4, ні за 5 Гб вільного простору оновлення не завантажувалося – Айфон пропонував тимчасово видалити програми . Виявилося, потрібно мати мінімум 6 Гб вільного місця на iPhone, так що стурбуйтеся цим заздалегідь, особливо, якщо у вас iPhone SE на 64 Гб. Скачування та встановлення проходять досить швидко, телефон не гріється. Що змінилося?

  • Минулого року я помітив, що анімації в iOS 15 стали швидше , але мені ніхто не повірив. Цього року — те саме: відкриття вкладок, переходи в меню, перегортання і навіть схоже на екран блокування — все стало набагато плавніше і швидше. Як у Apple це роблять на найпотужніших пристроях — я не знаю.
  • iPhone SE 2020 реально почав працювати довше: засновані на запуску Geekbench, але це схоже на правду. У мене залишилося 83% ємності (до речі, показник не змінився після оновлення, як це зазвичай буває), а iPhone пропрацював з 9 вечора і до 17 години наступного дня. Зазвичай один раз заряджав телефон за такий проміжок часу.
  • Підвисань практично немає. Єдине – при свайпі вліво на екрані блокування камера відкрилася наполовину екрана. Подумав, що Split View додали, але ні.
  • Екран блокування в iOS 16 – напевно, головна фіча у новій версії ОС. На його тлі всі віджети на екрані «Додому» виглядають якимись застарілими – вони, як і раніше, є лише великими марними ярликами додатків.
  • Відкриття пошуку Spotlight з головного екрану стало плавним – раніше було різким та смиканим.
  • При тривалому натисканні на будь-який файл або значок на екрані є приємний тактильний відгук із клацанням. Звук чутно, навіть якщо iPhone знаходиться у безшумному режимі! З’явилася вібрація при наборі тексту — мій суб’єктивний погляд, дуже крута функція, якої давно не вистачало.
  • Найбільше сподобалося як оновили Подкасти : програма стала працювати набагато швидше, свіжі випуски підвантажуються моментально при хорошому інтернеті.
  • Розпізнавання тексту на фотографії – топ. Працює майже ідеально, якщо поруч із текстом немає тіні чи перешкод!

Щодо екрану блокування: так, налаштовувати досить непросто, але тільки в перші два-три рази, після чого звикаєш. Думав, що в мене одного така претензія до Apple, а потім випадково натрапив на тред десь на просторах соцмереж.

Виявилося, багатьох користувачів також не влаштовують шрифти на екрані блокування — занадто великі, особливо на iPhone з невеликим екраном. Можна вибрати менш жирний, але те, що був раніше, більше немає. Ефект глибини на шпалерах теж працює не завжди точно – потрібно рухати фотографію, доки iPhone сам не розпізнає об’єкт на ній.

Чи варто встановлювати iOS 16

Можна сказати одне: iOS 16 — не такий і великий апдейт системи, яким його багато хто помилково вважає. Якщо винести за дужки новий екран блокування (який, насправді, пустощі, а не якась корисна фішка) то залишається лише безліч поліпшень як і рік тому. Тому можна спокійно встановлювати iOS, не боячись, що буде щось інакше, iPhone почне гірше працювати після оновлення або якісь функції пропадуть.

Найголовніше – перед цим не забудьте звільнити більше місця в сховищі, щоб не довелося вивантажувати програми. Нічого з iPhone не трапиться — це точно, але й на якісь дива теж чекати не варто: якщо користуєтеся одними й тими ж додатками день у день, то, можливо, взагалі не помітите змін.

В цілому, я б рекомендував оновити iPhone SE 2020 до iOS 16 , але зробити це трохи пізніше – наприклад, після виходу iOS 16.1, коли система напевно буде стабільнішою і вже точно не буде помилок. У всякому разі, поспішати точно не варто – ви нічого не втратите, якщо залишитеся на iOS 15. Однак, якщо зберетеся встановити iOS 16 зараз, то не забудьте прочитати як відкотитися на iOS 15 – поки це можна зробити.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: iOSiPhone
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024