Незважаючи на те, що практично всі сучасні смартфони однакові, а відрізняються між собою вони лише комбінацією з пари-трійки параметрів, багато покупців так і не навчилися аналізувати характеристики та зіставляти їх із ціною. Звичайну людину, яка відвідує магазин електроніки, на вітрині цікавить не стільки сам пристрій, скільки шильдик — маркування з назвою компанії-виробника. І, хоча всі власники Андроїд-смартфонів впевнені, що переплачують за техніку лише фанати Apple, вони теж стають жертвою маркетингу, віддаючи на 20-40% більше просто за бренд. Який? А ось про це я зараз і розповім.
Що не так із Nokia? Звичайно ж, вся річ у ціні. Погляньте, наприклад, на телефон Nokia X20 , який у нашому роздробі продається майже за 15 500 грн.
Здавалося б, пристрій середнього класу, а працює воно на базі бюджетного процесора Snapdragon 400-ї серії, у той час як усі без винятку конкуренти за ці ж гроші пропонують потужний Dimensity 920, Snapdragon 778G або хоча б Snapdragon 695. Гаразд, залізниці, але ж у смартфона ще екран з великим підборіддям і без підтримки підвищеної герцовки, акумулятор на 4470 мАг з повільною за нинішніми мірками зарядкою на 18 Вт і просто соромна камера на 5 Мп.
Подібне можна сказати не тільки про Nokia X20, а й про інші смартфони Nokia. Чи ви правда готові віддати за фінський гаджет з Китаю такі гроші, коли навіть Samsung Galaxy A52 на його тлі виглядає пристроєм з демократичним цінником?
Бренд vivo вкладає великі гроші в рекламу, спонсоруючи чемпіонати світу та Європи з футболу. На жаль, через це страждають споживачі, які отримують аж ніяк не найкращі пристрої у своїй ціновій категорії. Погляньмо на телефон vivo V23 , який продають за майже 20 тисяч гривень.
На тлі пропозицій від Nokia це не такий дикий оверпрайс, та й зовні виглядає vivo належно своєму ціннику, але поряд з іншими представниками холдингу BBK Electronics (realme та iQOO) vivo V23 пропонує дуже скромні характеристики. У смартфона брязкітний вібромотор, немає оптичної стабілізації камери, хоча всіх цих недоліків позбавлений realme 9 Pro + 5G, що працює на тому ж процесорі Dimensity 920. А коштує він, до речі, на 3-4 тисяч дешевше, і це в офіційному роздробі без знижок.
Як і у випадку з телефонами Nokia , у vivo це не одиничний випадок, нехай компанія і намагається запропонувати щось цікаве на кшталт фотохромного скла на задній панелі або подвійної фронталки, а не просто відбивається номер. Але невже варто переплачувати за це?
А зараз чиясь свідомість точно перевернеться, адже навіть дитині відомо, що Xiaomi — це ТОП за власний кошт. Так… був колись. Починаючи з 2019 року, китайці з Xiaomi уявили себе преміальним брендом, виділивши умовно дешеві Redmi та POCO в окремі суббренди. Тепер, якщо в назві смартфона є слово «Xiaomi», то це точно не найоптимальніша пропозиція за свої гроші. Деякі китайські флагмани тепер дорожчі за Айфони. Не вірите? А як вам офіційна ціна Xiaomi 12 Pro для українського ринку 39 999 грн.
І це при тому, що Xiaomi 12 Pro – урізаний флагман. Повноцінним можна назвати тільки Xiaomi 12S Ultra, який передбачувано не дістався нашого ринку. Ех, а ще в 2018 році за аналогічного курсу долара ми могли взяти безальтернативний флагман Xiaomi Mi 8 за 15 тисяч гривень, а якщо на знижку нарватися або на Алік зазирнути, то взагалі краса. Так, за 4 роки комплектуючі стали коштувати більше, але ще більше стало его Xiaomi, тому люди, які не бажають переплачувати, дивляться у бік смартфонів POCO та Redmi.
Ще до Xiaomi від безмежного его почали страждати корейці з Samsung. Саме за ними у 2010-і роки закріпилося реноме виробника найдорожчих смартфонів на Андроїд. Магія імені продовжує діяти і зараз, тому компанія може дозволити собі випустити телефон Galaxy A33 із широкими рамками дисплея, скромною камерою та процесором Exynos, попросивши за це задоволення без урахування знижок майже 12 999 грн. Чи варто говорити про флагмани Samsung , у яких рік у рік змінюється тільки чіпсет?
Повертаючись до Samsung Galaxy A33, зауважу, що за ті гроші можна купити Redmi Note 10 Pro в офіційному роздробі, а при замовленні на AliExpress він взагалі обійдеться в 2 рази дешевше. При цьому ви отримаєте пристрій з актуальним дизайном, покращеною камерою та – увага! – З зарядкою в комплекті. Так, з 2022 року Samsung не кладе адаптери живлення навіть у коробки з недорогими смартфонами, тому перед покупкою кожен фанат K-Pop корейського бренду має повісити вдома портрет Грети Тунберг, щоби на 100% оцінити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
View Comments
Стосовно Xiaomi (колишня серія MI), не згідний: взяв якраз собі Xiaomi 12X у Цифрі за 22140 грн, користуюсь ним місяць, все ідеально: дуже якісний амолед дисплей із підтримкою dc dimming, камера преміум-класу, яка добре знімає в темряві та має оптичну стабілізацію відео, що є фларманською фічею, а також компактність, приємні дизайн і ергономіка, дуже хороший процесор (Snapdragon 870), який є швидким та водночас енергоефективним. Звісно, міг би купити Poco F3, який на тому ж 870 снапі і має в дечому співставні параметри (наприклад, той самий процесор), але подробиці вирішують: наприклад, у поко камера без порівняння гірша, а також є проблеми із датчиком приближення, що характерно для бюджетних сяомішок, гіршої якості дисплей, а також великого розміру лопата у пластиковому корпусі та з нижнью великою рамкою під екраном, що загалом дуже аж по-дешманськи. Покрутив в руках один смартфон та інший, і різниця величезна. Тоді як у 12Х все ідеально (принаймні жодних косяків наразі не помітив).
Але повністю погоджуюся, що 36-39 тис за 12 Pro – це перебір конкретний: так 28-30 за нього ще дав би, але не більше.
Nokia X20 нормальний апарат. Ви у своїй статті спеціально занижуєте його характеристики. Камера там дуже навіть непогана 50 мп з оптикою Zeiss та і процесор Snapdragon 480 цілком нормальний, плюс чистий андроід. Раніше він коштував близько 8000, що було цілком нормально. Сам володію смартфоном Nokia 5.3, який у свій час коштував 4500 грн. І на час покупки, 2 роки тому, за ці гроші адекватних конкурентів не було.