Categories: Смартфони

Nokia зробить для всього людства те, про що ніхто не міг навіть подумати

Share
Час читання: 2 хв.

Компанія Nokia займалася і займається виробництвом не тільки смартфонів, але і власного обладнання для мереж стільникових операторів. Вона продає його операторам по всьому світу. Сьогодні стало відомо про те, що фінська корпорація Nokia збирається зробити для всього людства те, про що ніхто не міг навіть подумати, і це зовсім не гучні слова.

Німецька дослідницька компанія PTScientist хоче покрити поверхню Місяця, який є природним супутником Землі, мережею четвертого покоління LTE 4G. Реалізувати цю ідею збирається фінська корпорація Nokia, інженерам якої належить зібрати найменшу в світі базову станцію для його роздачі, вага якої не повинна перевищувати 1 кілограма. Уже в 2019 році дослідники збираються покрити поверхню Місяця зв’язком та інтернетом на швидкості 4G.

Базова станція, яку створять інженери Nokia, буде працювати на далекобійній частоті 1800 МГц. За словами експертів, 4G-мережа набагато більш ефективна в порівнянні зі звичайним аналоговим радіо, яке зараз використовується при роботі з космосом. Коли базова станція буде встановлена ​​на поверхню Місяця, компанія PTScientist, в свою чергу, створить високошвидкісний міст між Землею і її супутником, завдяки чому всі охочі зможуть в режимі реального часу дивитися на те, що зараз там відбувається.

Інженери планують вести трансляцію в роздільній здатності HD або ж 1280 на 720 пікселів, тоді як потім, через якийсь час, ці показники можуть зрости до Full HD, склавши вже 1920 на 1080 пікселів. Впровадження мережі LTE 4G на Місяці корисно для всього людства, оскільки вчені отримають можливість управляти обладнанням і зчитувати будь-які дані в режимі реального часу без будь-яких затримок.

Реалізація проекту трапиться в 2019 році, тому вже через 1-2 роки всі жителі Землі, якщо все піде за планом, зможуть дивитися прямі трансляції з поверхні Місяця.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024