За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З 2021 по жовтень 2024 року в реєстрі судових рішень опубліковано понад 13 тисяч матеріалів, де згадуються такі популярні програми, як Viber, Instagram, Telegram, Signal, TikTok, WhatsApp та Facebook.
Найбільше виявляється випадків, пов’язаних з наркотиками – це майже половина всіх справ. А з 2022 року стали частішими злочини, пов’язані з війною, зокрема використання месенджерів для підробки документів, що складає близько 16% всіх справ.
Крім цього, месенджери часто фігурують у справах про посягання на територіальну цілісність, держзраду, шпигунство та незаконне переправлення через кордон. Через ці платформи зрадники отримують інструкції від своїх кураторів з боку окупантів.
Telegram, наприклад, став найбільш популярним серед тих, хто порушує закон – його частка в вироках за 2023-2024 роки становить 53-54%. Хоча це й не так багато, як очікувалось, але все одно досить показово.
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…
Експерт розповів, що потрібно зробити, якщо телефон впав у калюжу або сніг. 1. Необхідно одразу…
Найбільш слабкі паролі, які використовувалися у 2024 році, склали фахівці компанії NordPass: Пароль 123456; Пароль…
Служба Google Play Protect отримала оновлення у низки користувачів, додавши функцію виявлення загроз у реальному…
YouTube активно тестує новий формат перегляду довгих відео, який нагадує популярний сервіс Shorts. Після прокрутки…