Смартфони

Наступне оновлення Android нові смартфони зробить ще швидшими

Share
Час читання: 3 хв.

Незважаючи на те, що ще кілька років тому оновлення Android-смартфонів вважалося чимось факультативним і навіть не особливо корисним, останнім часом виробники змінюють своє ставлення до підтримки. Вони не тільки стали регулярніше випускати апдейти для своїх апаратів, але й серйозно продовжили терміни їх оновлення. Якщо раніше було за щастя, коли смартфон оновлювався хоча б кілька років, то сьогодні навіть 5-річний термін підтримки не викликає особливого подиву. А якщо так, то треба підготувати смартфони до тривалого терміну служби навіть технічно.

Вихід Android 13 переведе нові смартфони на досконаліший формат файлової системи під назвою EROFS . Вона повністю змінює компонування системних бібліотек і принцип роботи з ними, за рахунок чого вдається скоротити простір, що займає операційною системою, підвищити швидкість обробки даних і спростити процес установки наступних оновлень.

Файлова система EROFS

Суть файлової системи EROFS , якщо говорити простою мовою, зводиться до того, щоб мінімізувати взаємодію Космосу з деякими системними бібліотеками, які потребують постійного звернення чи зміни. Мова йде про якісь глибинні компоненти операційної системи, з якими користувач не взаємодіє безпосередньо і навіть не повинен мати до них прямого доступу.

Скоротити простір, який ОС займатиме в пам’яті смартфона , вдасться об’єднання багатьох компонентів. EROFS дозволяє поєднати багато хто з них, як би заархівувавши, за рахунок чого скорочується загальний обсяг, який потрібний для їх зберігання. Через війну вдається звільнити кілька ГБ простору, що часом може стати критичним збільшенням.

Вперше EROFS у своїх смартфонах застосувала Huawei . Саме вона, до речі, і розробила цей стандарт, тому досить дивно, що Google вирішила використовувати його в Android 13 , враховуючи конфлікт між компаніями. Однак, як би там не було, EROFS дійсно працює, полегшуючи саму операційну систему і роблячи процес її оновлення більш швидким і невимушеним.

Поява файлової системи EROFS у смартфонах Huawei справді дала позитивний результат. Подивіться, як вони змінилися:

  • Звільнилося близько 2 ГБ простору на диску;
  • Збільшилася швидкодія до 20% залежно від апарата;
  • скоротився час відгуку системних команд до 44%;
  • скоротилося енергоспоживання на 13-20%;
  • Оновлення почало займати до половини менше часу;
  • Зросла стабільність зберігання даних, знизився ризик втрати.

Що нового буде в Android 13

Для більш ефективної роботи EROFS потрібен новий стандарт пам’яті. Тому відповідно на старих смартфонах, які отримають Android 13 , нова файлова система може і не заробити. У всякому разі, Google вже зараз попередила, що спочатку вона буде доступна тільки на пристроях, які з коробки будуть поставлятися з новою версією ОС на борту.

Що це означає, гадаю, ви й так зрозуміли. На жаль, навіть поточні флагмани, які отримають Android 13 одними з перших, найімовірніше, не зможуть похвалитися підтримкою EROFS. Не сказати, що їм були особливо потрібні 2 ГБ додаткового простору і 20% швидкодії, але, чесні, ні те, ні інше в фактичних умовах експлуатації абсолютно не зашкодить.

Втім, деякі виробники вже використовують EROFS. Достовірно відомо як мінімум про два: Oppo та Xiaomi . У їх пристроях вже застосовуються алгоритми нової файлової системи, тому, якщо ви хочете отримати приріст продуктивності і скоротити час відгуку системних команд порівняно з іншими смартфонами, купуйте апарати цих брендів.

Чому Google хоче зробити EROFS надбанням лише нових смартфонів , зрозуміти нескладно. Справа в тому, що першим апаратом із цією файловою системою на базі Android 13 будуть апарати Google Pixel 7 . Відповідно, компанія зможе виділити цей факт у характеристиках новинок та зачепити користувачів. А те, що EROFS була доступна на пристроях інших брендів і раніше, можна замовчати.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024