Смартфони

Яким має бути смартфон для ігор у 2021 році?

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на широке поширення ігрових приставок і всіляких високопродуктивних ігор для ПК, багато користувачів не забувають і про мобільні ігри, а то й віддають перевагу. Адже смартфон завжди під рукою, тому грати можна буквально на ходу, щойно видасться кілька вільних хвилин. Але якщо для казуальних ігор достатньо можливостей будь-якого гаджета, то для динамічних 3D-ігор знадобиться гарний ігровий апарат.

Яким вимогам має відповідати геймерський смартфон?

На коробках телефонів не пишеться для ігор. Вибрати та купити ігровий телефон можна лише за його характеристиками. Він повинен мати потужний процесор, значний обсяг оперативної та постійної пам’яті, високоякісний екран. Ще одна характерна риса – ємний акумулятор, оскільки ігри швидко розряджають батарею. 

Дизайн апарату може бути підкреслено ефектним, але це не обов’язкова вимога. Також деякі виробники комплектують пристрої додатковими аксесуарами. Наприклад, у комплект смартфона Asus ROG Phone 5 входить вентилятор для охолодження апарату, який також відіграє роль підставки.

Розглянемо окремо вимоги до комплектуючих.

Процесор + графічний прискорювач

На сьогоднішній день в ігрових телефонах встановлюються 8-ядерні процесори з тактовою частотою близько 3 ГГц або вище. Перші 4 енергозберігаючі ядра використовуються для нескладних завдань на кшталт веб-серфінгу, а при запуску ігор підключаються 4 продуктивні ядра. Якщо говорити про марки процесорів, то у топових гаджетах на ОС Android використовуються чіпи американського виробника Qualcomm. Процесори Mediatek частіше встановлюються у бюджетних моделях. У Iphone, звичайно, використовуються процесори своєї розробки Apple.

Велике значення для плавного відтворення ігор приділяється відеоприскорювачу. Це можуть бути графічні чіпи марки Adreno, Mali, PowerVR. Сказати, який із них краще, ґрунтуючись лише на імені виробника, було б неправильно. Коректніше говорити про те, як той чи інший графічний чіп працює у парі з конкретним процесором.

Екран

Дисплей можна назвати вікном у світ відеоігор. Сьогодні розміри діагоналі екранів в ігрових смартфонах помітно перевищують 6 дюймів, наближаючись до 7-дюймових планшетів. Стандартом стала роздільна здатність 2400 x 1080. Що стосується типу матриці, то для ігрових рішень більшість виробників віддають перевагу технології Amoled або Super Amoled.

Обсяг пам’яті

Оскільки ігри дуже вимогливі до ресурсів телефону, 3-4 ГБ оперативної пам’яті, які ще недавно вважалися достатнім об’ємом, вже зовсім не вистачає для плавного ігрового процесу. На сьогоднішній день стандартом для ігрових пристроїв є 8 ГБ «оперативки», а багато виробників встановлюють і 12 ГБ.

Що стосується постійної пам’яті, то оскільки зараз смартфони часто випускаються без слота під карту microSD, прийнятним обсягом вбудованого накопичувача вважається 128 ГБ.

Ємність аккумулятору

Мало які програми розряджають батарею так само швидко, як ігри. Тому ігровий смартфон обов’язково повинен мати ємний акумулятор. Сьогодні батарея ємністю менше 4000 мАг викликає подив. А ряд брендів взагалі встановлюють у свої ігрові моделі потужні батареї на 6000 мАг.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024