Смартфони

Фахівці: iPhone стежить за нами нітрохи не менше, ніж Android

Share

Смартфони від Apple і Google відправляють дані користувача в свої компанії кожні чотири хвилини. Це відбувається навіть коли девайс не використовується. Дублінський Трініті-коледж провів дослідження, яке змушує засумніватися в ступенні конфіденційності наших смартфонів.

Професор Дуг Лейт стверджує, що, всупереч рекламі , iPhone не дає істотної переваги в конфіденційності в порівнянні з «голим» Android без сторонніх оболонок. Більш того, за результатами дослідження, смартфони iPhone і Google Pixel збирають одні й ті ж дані про свого власника. Наприклад, і ті, і інші відправляють в свої компанії інформацію про мережі Wi-Fi, до яких підключається користувач, а також про MAC-адресах сусідніх з ним пристроїв – це означає, що теоретично і Apple, і Google можутьдостовірно відстежувати , в якому місці і поряд з якими людьми ми знаходимося в даний момент. А спокуса скористатися інформацією в своїх цілях тим вище, чим вона доступніша для компанії. У Apple і Google все дані знаходяться в максимальній доступності.

Але найбільш цікавими професор вважає кілька фактів. По-перше, і iPhone, і Pixel відправляють дані на сервера своїх компаній приблизно раз в 4 з половиною хвилини. По-друге, інформація збирається і вивантажується, незалежно від того, активний смартфон, або знаходиться в режимі очікування. По-третє, обсяг цього пакета все-таки різниться: iPhone відправляє в середньому 53 кілобайт, тоді як Pixel – близько 1000 кілобайт (1Мб).

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

«Більшість погодяться з тим, що компаніям необхідний потік нашою інформацією для роботи деяких сервісів, на зразок iCloud або Google Drive – говорить Дуг Лейт, – Але набагато важче погодитися з таким масштабним збором тим людям, які взагалі не включають хмарні сервіси, а використовують свій девайс як звичайний телефон – скажімо, для дзвінків і фотозйомки ».

Професор відзначає, що вкрай неприємно бачити, як Apple, розповідаючи зі сцени про приватність iPhone, за фактом збирає настільки багато даних і робить це так часто. Найбільше його засмучує той факт, що користувач не може відмовитися від стеження або відключити весь цей потік своєї інформації, безупинно що йде з його ж смартфона в невідомому напрямку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung Galaxy Z Fold 6 вже протестували в Geekbench

    Майбутній флагманський смартфон Samsung Galaxy Z Fold 6 засвітився у базі синтетичних тестів Geekbench 6…

    18.05.2024

    Apple випустить найтонший в історії iPhone замість моделі Plus

    Компанія Apple готується представити найтонший iPhone. Імовірно, модель називатиметься iPhone 17 Slim і може вийти…

    18.05.2024

    Samsung змінить конструкцію дисплея майбутнього Z Flip 7 і зробить його жорсткішим

    У липні Samsung представить на своєму заході в Парижі нове покоління складних смартфонів - Galaxy…

    18.05.2024

    Роздільна здатність екрану телефону: на що впливає і яке вибрати

    Роздільна здатність екрана — один із головних параметрів, які відповідають за якість зображення. Розкажемо, екрани…

    18.05.2024

    iPhone Plus повторить долю iPhone mini цієї осені

    Журналіст The Information Уейн Ма поділився інформацією про те, що Apple планує відмовитися від подальшого…

    18.05.2024

    Смартфон не заряджається: що варто зробити

    Ви підключили до мобільного телефону зарядний пристрій, а акумулятор не заряджається? Не панікуйте! Цілком можливо,…

    18.05.2024