Фахівці: iPhone стежить за нами нітрохи не менше, ніж Android

33

Смартфони від Apple і Google відправляють дані користувача в свої компанії кожні чотири хвилини. Це відбувається навіть коли девайс не використовується. Дублінський Трініті-коледж провів дослідження, яке змушує засумніватися в ступенні конфіденційності наших смартфонів.

Професор Дуг Лейт стверджує, що, всупереч рекламі , iPhone не дає істотної переваги в конфіденційності в порівнянні з «голим» Android без сторонніх оболонок. Більш того, за результатами дослідження, смартфони iPhone і Google Pixel збирають одні й ті ж дані про свого власника. Наприклад, і ті, і інші відправляють в свої компанії інформацію про мережі Wi-Fi, до яких підключається користувач, а також про MAC-адресах сусідніх з ним пристроїв – це означає, що теоретично і Apple, і Google можутьдостовірно відстежувати , в якому місці і поряд з якими людьми ми знаходимося в даний момент. А спокуса скористатися інформацією в своїх цілях тим вище, чим вона доступніша для компанії. У Apple і Google все дані знаходяться в максимальній доступності.

Але найбільш цікавими професор вважає кілька фактів. По-перше, і iPhone, і Pixel відправляють дані на сервера своїх компаній приблизно раз в 4 з половиною хвилини. По-друге, інформація збирається і вивантажується, незалежно від того, активний смартфон, або знаходиться в режимі очікування. По-третє, обсяг цього пакета все-таки різниться: iPhone відправляє в середньому 53 кілобайт, тоді як Pixel – близько 1000 кілобайт (1Мб).

Популярні новини  На Google поскаржилися через стеження за користувачами Android смартфонів

«Більшість погодяться з тим, що компаніям необхідний потік нашою інформацією для роботи деяких сервісів, на зразок iCloud або Google Drive – говорить Дуг Лейт, – Але набагато важче погодитися з таким масштабним збором тим людям, які взагалі не включають хмарні сервіси, а використовують свій девайс як звичайний телефон – скажімо, для дзвінків і фотозйомки ».

Професор відзначає, що вкрай неприємно бачити, як Apple, розповідаючи зі сцени про приватність iPhone, за фактом збирає настільки багато даних і робить це так часто. Найбільше його засмучує той факт, що користувач не може відмовитися від стеження або відключити весь цей потік своєї інформації, безупинно що йде з його ж смартфона в невідомому напрямку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я