У 2020 році ринок флагманський смартфонів не сильно удосконалювався. Інновацій, на кшталт чубчика в iPhone X в 2017 році і нічного режиму в Huawei P20 Pro в 2018-му не було. Проте, на ринку є гідні пристрої, які можна брати і в 2021 році. Про них і розповімо.
Ціна: від 45 тис гривень
Ми звикли не звертати уваги на інновації в iPhone, якщо вони радикально не змінюють весь мобільний ринок як виріз в X. Проте, Apple раз по раз додає технології, які в майбутньому можуть стати незамінними. У 2019 це був чіп U1, в 2020-м – датчик LiDAR і відеозапис.
Перший насамперед орієнтований на доповнену реальність. Втім, він застосовується і зараз. Фото при недостатньому освітленні кращв – як мінімум, доступна портретна зйомка в нічному режимі. Також з LiDAR краще працює автофокус при зйомці відео.
Фішка датчика в тому, що відстань від камери до об’єкта визначається за допомогою лазера, а не оптики. Так дані зчитуються швидше і точніше.
Ці ж технології є і у звичайної Прошки. Max-версія краще неї і за іншими характеристиками камери. Основний сенсор 12 Pro Max на 47% більше, ніж у 12 Pro. Це дозволяє йому пропускати більше світла і працювати зі збільшеним значенням світлочутливості. Як підсумок, при нестачі світла виходять більш якісні фотографії.
Відеозйомка теж краще. 12 Pro Max отримав стабілізацію зображення зі зрушенням матриці. Суть: матриця змінює положення для компенсації коливань, і відео стає більш плавним.
В іншому пристрій також топові. Процесор – A14 Bionic, екран OLED з роздільною здатністю 2778×1284 пікселів і щільністю пікселів 460 ppi. За розмірами, це найбільший айфон в історії. Діагональ екрану – 6,7 дюйма. Для порівняння, у 11 Pro Max 6,5 дюйма.
Ціна: 25 тис гривень
Huawei втратила лояльність масової аудиторії, втративши Google-сервісів. Тепер це нішеві пристрої для тих, хто любить компанію і не лінується встановлювати половину додатків через APK-файли. Глобально власник пристрою хоче, щоб все було просто, і смартфон з коробки був готовий до використання. Цього Huawei дати не може.
Проте, її пристрою все одно залишаються в увазі. Краща мобільна камера – як і раніше у Huawei. Їй і привертає увагу P40 Pro +.
Основних камер чотири. Роздільна здатність – 50 + 40 + 8 + 8 Мпікс. Фішка пристрою – зум. Тут стоять два телефото модель – триразовий і 10-кратний. Це дозволяє знімати без втрати якості з 3-кратним і 10-кратним збільшенням, найчастіші параметри. Нічний режим – як і раніше кращий серед всіх смартфонів.
Зі схожими параметрами камери продається Xiaomi Mi Note 10. Фішка P40 Pro + – баланс за всіма параметрами. Mi Note 10 – все-таки не флагман. В P40 Pro + варто OLED-екран з діагоналлю 6,58 дюйма, роздільна здатність 2640 × 1200 пікселів і частотою оновлення 90 Гц. Процесор – Kirin 990 5G, обсяг оперативної пам’яті – 8 Гбайт, місткість флеш-накопичувача – 512 Гбайт, ємність акумулятора – 4200 мАг, підтримується швидка зарядка SuperCharge потужністю 40 Вт.
Ціна: 32 тис гривень
Альтернатива P40 Pro +. У плані якості зйомки пристрій гірше, але але набору параметрів воно зручніше. Як мінімум, тут є сервіси Google, і масової аудиторії смартфон сподобається більше.
Фішка камери – підтримка зйомки з роздільною здатністю до 8K при 24 к / с. Основна камера Galaxy Note 20 Ultra 108-мегапіксельна з 50-кратним зумом, крім неї встановлені шірік і телевик 12 + 12 Мпікс. Додана швидка лазерна автофокусування.
Новий стилус S Pen став працювати ще швидше. Знижено затримка (46 мс на Note 10, 9 мс на Note 20 Ultra), час відгуку знижено на 80%. Доступні п’ять настроюються жестів: Назад, Додому, Нещодавнє додаток, Smart Select і Запис екрану. Доданий експорт рукописних заміток в слайди PowerPoint або документ Word.
Також в цьому році Samsung приділила багато уваги екосистемі. Додана розширена функція «Зв’язок з Windows». Вона забезпечує легке перемикання між Galaxy Note20 і ПК. Можна отримати доступ до мобільних додатків, встановленим на телефоні, прямо з ПК з Windows 10.
Діагональ екрану – 6,9-дюйма, тип матриці – OLED, дозвіл – WQHD +. Захисне скло – Gorilla Glass 7. Максимальна частота оновлення зображення – 120 Гц, але в дозволі FullHD +.
Galaxy Note20 Ultra вона 108-мегапіксельна з 50-кратним зумом. У старшій моделі є нова швидка лазерна автофокусування. Додатково в обох смартфонах встановлені ще два модуля дозволом по 12 Мп (шірік і телевик). Фронтальні камери у смартфонів 10-мегапіксельні.
Процесор – Exynos 990, ємність акумулятора – 4500 мАг. Загалом, топ по всіх параметрах.
Ціна: від 30 тис гривень
Особистий досвід: походив з 12 Pro Max і повернувся на звичайну Прошку. Вона компактніша і відповідно зручніша, а в плані функціональності не сильно гірше найдорожчої моделі. При покупці вона приверне ще й ціною – на 10 тис гривень, якщо порівнювати базові комплектації.
iPhone 12 Pro також оснащений датчиком LiDAR. Камера потрійна, але вона простіше, ніж у Max-версії: основний модуль менше, телефото з 2-кратним збільшенням, а не 2,5-кратним, оптична стабілізація звичайна. Проте, за якістю фотографій вона все одно одна з кращих.
Обидва смартфони працюють на процесорі A14 Bionic. З точки зору технологій це інженерний прорив – перший чіп, створений за 5-нанометровим техпроцесом. Він приблизно на 20% швидше A13. Автономність висока – з особистого досвіду, заряду вистачає на півтора дня роботи.
З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…
Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…
Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…
Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…
Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…
У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…