США офіційно повідомили ООН про бажання вийти з Паризької кліматичної угоди

Share
Час читання: 2 хв.

США офіційно повідомили ООН про намір вийти з Паризької кліматичної угоди відповідно до закладених в ній умов, повідомляється на сайті держдепартаменту США.

“США в якості учасника Паризької угоди подали повідомлення в ООН про намір вийти з неї, як тільки це буде можливо відповідно до умов Угоди”, – йдеться в заяві відомства.

У Держдепі зазначають, що, як раніше заявив Дональд Трамп, вони “відкриті до того, щоб знову вступити до Угоди, якщо будуть створені більш вигідні для американського бізнесу, робочих, народу і платників податків умови”.

Як говориться в заяві, “США продовжать працювати над скороченням парникових газів за рахунок впровадження інновацій та вдосконалення технологій, а також співпрацювати з іншими країнами над тим, щоб забезпечити їм доступ і використання викопних видів палива чистішим і ефективним способом, впроваджувати відновлювальні та чисті джерела енергії “.

Також у Держдепі підкреслюють, що Вашингтон продовжить брати участь у різних міжнародних кліматичних конференціях, для того, щоб забезпечити захист своїх інтересів і обізнаність адміністрації в цій сфері.

На початку червня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Паризької угоди щодо клімату. Він пояснив своє рішення тим, що через боротьбу з глобальним потеплінням США несуть серйозні економічні втрати, втрачаючи мільйони робочих місць.

Світові лідери негативно відреагували на рішення Трампа вийти з цієї угоди.

Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель вже заявила про незмінну прихильність Берліна до Паризької кліматичної угоди навіть після виходу з нього США.


Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов’язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури у світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуса. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику по скороченню викидів вуглекислого газу.

Паризька хартія зобов’язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% в порівнянні з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, вона повинна пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес вступу Паризької угоди в силу.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    5 прихованих функцій, які уповільнюють ваш смартфон

    Буває таке, що смартфон починає тупити, і це дратує. Перша думка — напевно, старий уже,…

    19.12.2024

    Новий “Супермен”: Джеймс Ганн показав перший трейлер

    Нарешті вийшов перший трейлер чергового фільму про "Супермена", за який цього разу взявся Джеймс Ганн.…

    19.12.2024

    Вийшла Android 16 Beta 2: які зміни додали

    Друга попередня версія Android 16 доступна для розробників. Це не найбільший реліз, але Google все…

    19.12.2024

    YouTube почне блокувати відео з клікбейтом та дипфейками

    Компанія Google запровадила нові обмеження для контенту, що публікується на YouTube. Відтепер блокуватимуть ролики, в…

    19.12.2024

    Як Apple зробить Vision Pro доступнішими: два способи зниження ціни

    Apple планує випустити нове покоління гарнітур Vision вже в 2026 році, і, за даними TrendForce,…

    19.12.2024

    iOS може стати більш відкритою через вимоги ЄС

    Євросоюз уже змусив Apple дозволити на iPhone сторонні магазини додатків, доступ до NFC для платіжних…

    19.12.2024