США офіційно повідомили ООН про бажання вийти з Паризької кліматичної угоди

США офіційно повідомили ООН про намір вийти з Паризької кліматичної угоди відповідно до закладених в ній умов, повідомляється на сайті держдепартаменту США.

“США в якості учасника Паризької угоди подали повідомлення в ООН про намір вийти з неї, як тільки це буде можливо відповідно до умов Угоди”, – йдеться в заяві відомства.

У Держдепі зазначають, що, як раніше заявив Дональд Трамп, вони “відкриті до того, щоб знову вступити до Угоди, якщо будуть створені більш вигідні для американського бізнесу, робочих, народу і платників податків умови”.

Як говориться в заяві, “США продовжать працювати над скороченням парникових газів за рахунок впровадження інновацій та вдосконалення технологій, а також співпрацювати з іншими країнами над тим, щоб забезпечити їм доступ і використання викопних видів палива чистішим і ефективним способом, впроваджувати відновлювальні та чисті джерела енергії “.

Також у Держдепі підкреслюють, що Вашингтон продовжить брати участь у різних міжнародних кліматичних конференціях, для того, щоб забезпечити захист своїх інтересів і обізнаність адміністрації в цій сфері.

На початку червня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Паризької угоди щодо клімату. Він пояснив своє рішення тим, що через боротьбу з глобальним потеплінням США несуть серйозні економічні втрати, втрачаючи мільйони робочих місць.

Світові лідери негативно відреагували на рішення Трампа вийти з цієї угоди.

Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель вже заявила про незмінну прихильність Берліна до Паризької кліматичної угоди навіть після виходу з нього США.


Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов’язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури у світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуса. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику по скороченню викидів вуглекислого газу.

Паризька хартія зобов’язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% в порівнянні з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, вона повинна пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес вступу Паризької угоди в силу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.