Categories: Наука

Відео народження найжахливіших ураганів показало NASA

Share

“2017 рік запам’ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких деякы країни ще мають подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану та інші чинники позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів”, – йдеться в повідомленні.

Про це повідомляє National Geographic.

Науковці підкреслюють, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів можна, наприклад, за рухом частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), підхоплених повітряними потоками, а комп’ютерні технології допомагають наочно побачити результати спостережень.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

NASA представило відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображений період із 31 липня до 1 листопада 2017 року – час, коли над Атлантикою вирували урагани.

Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган «Харві». Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки – це частинки солі, які переносяться ураганом мірою збільшення його потужності. Потім до початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм «Ірма», але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.

До кінця вересня на регіон обрушилися урагани «Марія» і «Хосе», а завершує відеоролик буревій «Офелія». Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект «червоного неба».

Вчені зазначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: NASAукр
  • Останні записи

    Якими iPhone та iPad задоволені користувачі: свіжий рейтинг AnTuTu

    Розробники бенчмарку AnTuTu склали топ девайсів Apple, які заробили найкращу репутацію та мають найкращі відгуки від користувачів.…

    06.05.2024

    Samsung представила перший створений за допомогою ШІ мобільний 3-нм процесор

    Samsung представила мобільний процесор – перший в історії, створений за допомогою штучного інтелекту. У співпраці…

    06.05.2024

    Samsung збільшить автономність Galaxy S25 за допомогою ШІ

    Samsung планує покращити автономність роботи свого нового флагмана Galaxy S25 за допомогою інноваційної технології, заснованої…

    06.05.2024

    Розкрили характеристики смартфона Sony Xperia 1 VI

    У мережі опублікували характеристики флагманського смартфона Sony Xperia 1VI. Офіційна прем'єра очікується 17 травня, а…

    06.05.2024

    OnePlus Nord CE 4 Lite пройшов чергову сертифікацію

    В даний час OnePlus працює над створенням Nord CE 4 Lite, наступника OnePlus Nord CE…

    06.05.2024

    Samsung Galaxy S26 може отримати SoC наступного покоління з GPU власної розробки компанії

    Південнокорейський виробничий гігант може відмовитися від співпраці з AMD при випуску своїх майбутніх продуктів, віддавши…

    06.05.2024