Відео народження найжахливіших ураганів показало NASA

0
64

“2017 рік запам’ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких деякы країни ще мають подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану та інші чинники позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів”, – йдеться в повідомленні.

Про це повідомляє National Geographic.

Науковці підкреслюють, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів можна, наприклад, за рухом частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), підхоплених повітряними потоками, а комп’ютерні технології допомагають наочно побачити результати спостережень.

Читайте також  Мільйони власників смартфонів Nokia в повному захваті від рішення компанії

NASA представило відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображений період із 31 липня до 1 листопада 2017 року – час, коли над Атлантикою вирували урагани.

Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган «Харві». Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки – це частинки солі, які переносяться ураганом мірою збільшення його потужності. Потім до початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм «Ірма», але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.

Читайте також  З майбутніх iPhone пропадуть всі кнопки і роз'єм для зарядки

До кінця вересня на регіон обрушилися урагани «Марія» і «Хосе», а завершує відеоролик буревій «Офелія». Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект «червоного неба».

Вчені зазначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану.

Джерело

Загрузка...

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут