Приблизний час читання: 3 хв

Система планет може ховатися недалеко від Землі

0

Нове відкриття було зроблено наземною обсерваторією ALMA, яка розташована в пустелі Чилі. Вченим вдалося знайти пил навколо найближчої зірки до Сонячної системи, яка відома під назвою Proxima Centauri.

Отримані дані показують присутність прохолодного зовнішнього пилового поясу навколо вищезгаданої зірки. Це наводить вчених на думку про те, що тут може бути прихована ціла система планет. До цього моменту дослідникам було відомо лише про одну планету в цій планетарній системі.

Proxima Centauri – це найближча до Сонця зірка. Вона являє собою слабкий червоний карлик, розташований всього в чотирьох світлових роках від нас у південному сузір’ї Центавра (Кентавр). У 2016 році в цій системі була виявлена найближча до Землі планета. Нові ж спостереження обсерваторії ALMA показують емісію хмар холодного космічного пилу, що оточує зірку. Це перша ознака присутності тут планет. Саме в холодному зоряному пилу зароджуються і еволюціонують планети. На підставі цього факту, астрономи збираються за будь-яку ціну знайти заховані в зоряному пилу планети навколо Proxima Centauri.

Читайте також  Білл Гейтс назвав терміни закінчення пандемії коронавірусу

джерело

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут