«Клондайк» — одна з найпопулярніших казуальних ігор на ПК, яка відома користувачам Windows з 1990 року. Сьогодні любителям пасьянсу пропонують багато версій із різним рівнем складності, які доступні у форматі онлайн-гри на комп’ютері або смартфоні. Як з’явився «Клондайк», у чому його особливість, і чому цей пасьянс досі збирає мільйони гравців біля екрана — далі в статті.
Історія та розвиток гри «Клондайк»
Карткова гра «Клондайк» бере початок за часів «Золотої лихоманки» на Алясці. Вільні вечори та ночі, коли потрібно було охороняти здобич, золотошукачі проводили за картами — розкладали пасьянси. Колода не займала багато місця, а розвага допомагала скоротати час, тому гра стала популярною на кожній копальні.
Від настільної гри до цифрової версії
На початку ХХ століття, а саме 1907 року, класичний пасьянс отримав детально описані правила — у публікації гру назвали «Семикартковий клондайк». Потім назва настільної гри скоротилася до «Клондайку», а згодом розвага стала відома під ім’ям «Косинка» через трикутну форму розкладу.
У 1988 році з появою цифрової версії настав новий етап розвитку пасьянсу. А вже 1990 року гра з’явилася у стандартному пакеті Windows і завоювала величезну популярність у всьому світі.
Популярність і поширення серед гравців
Популярність класичного «Клондайка» зросла після появи цифрової версії гри на ПК. З поширенням комп’ютерів на базі ПЗ Microsoft, куди входив попередньо встановлений пасьянс, «Клондайк» (або відома нам «Косинка») став однією з найпопулярніших розваг серед співробітників офісів. Пізніше в базову версію Windows також входили й інші модифікації, окрім стандартної «Косинки», такі як «Солітер» і «Павук».
Геймплей «Клондайк» і його особливості
Геймплей карткової гри максимально простий і зрозумілий, водночас на розвагу можна витратити не одну годину, пробуючи різні комбінації та стратегії. У пасьянсі використовується стандартна колода на 52 карти — 28 з них знаходиться на табло, 24 залишаються в резерві.
Джерело: thesolitaire.com
Гра має такий вигляд:
- На ігровому полі розташовані 7 колонок із картами, кількість яких збільшується від 1 у першій колонці до 7 в останній. Верхня карта в стопці лежить горілиць, всі інші перевернуті сорочкою.
- Над табло розміщені чотири порожні комірки, в яких потрібно зібрати послідовності карт усіх мастей від туза до короля.
- У кутку розташовується частина колоди з резервними картами, які можна вводити в гру протягом партії.
Завдання гравця — зібрати всі чотири масті у вигляді ланцюжка в порядку зростання. Для цього потрібно розкривати перевернуті карти і переміщати їх між колонками.
Класифікація: що визначає онлайн-гру?
Крім цифрової версії пасьянсів, які встановлені на комп’ютер, також існують онлайн-модифікації. Ці розваги, як і будь-які інші онлайн-ігри, доступні тільки при підключенні до інтернету. Вони поширені повсюдно, тому грати можна в будь-який час із будь-якої точки світу.
Ключові критерії, за якими визначається онлайн-гра
Онлайн-гра являє собою розвагу, де всі взаємодії відбуваються у віртуальному середовищі під час підключення до інтернету. Тому основним критерієм, які визначають онлайн-гру, є наявність інтернет-з’єднання. Для онлайн-розваг також притаманні додаткові компоненти, такі як:
- таблиця лідерів;
- можливість грати проти інших гравців;
- ігрові інтернет-спільноти.
Відповідність «Клондайк» цим критеріям
Пасьянс «Клондайк» — це одиночна карткова гра, де присутній елемент випадковості, а гравець змагається сам із собою і ставить особисті рекорди. Існують цифрові версії різних модифікацій «Косинки» та інших пасьянсів, які можна встановити на комп’ютер і грати в будь-який вільний час без інтернет-з’єднання.
Джерело: thesolitaire.com
Гравцям також пропонуються онлайн-версії пасьянсів, наприклад на сайті thesolitaire. Це повноцінні онлайн-ігри з віртуальним доступом, індивідуальними налаштуваннями та таблицею особистих досягнень. Зручність онлайн-розваг у тому, що на одному сайті зібрані різні види та модифікації пасьянсів:
- «Косинка» — подвійна, потрійна, відкрита.
- «Солітер» — подвійний, перевернутий, китайський, простий, складний.
- «Павук» — на одну, дві, чотири масті.
Крім популярних різновидів, також пропонуються інші одиночні пасьянси: “Гольф”, “Юкон”, “Піраміда”. Також доступні багатокористувацькі онлайн-ігри, де можна змагатися з іншими гравцями з усього світу в реальному часі.
Чому «Клондайк» приваблює гравців?
Пасьянс «Клондайк» уже багато років залишається популярною розвагою і приваблює гравців з усього світу. І ось чому:
- Це захоплива гра з простими правилами, яка дає змогу розслабитися і скоротати час.
- Незважаючи на нехитрий геймплей, гра вимагає уваги та концентрації, розвиває логіку, пам’ять, стратегічне мислення.
- Пасьянс надає можливість змагатися із собою, ставити особисті рекорди та розвивати навички.
- Рівень складності можна регулювати — грати на час або обирати складніші версії.
На вибір онлайн дається безліч версій карткових пасьянсів, які відрізняються правилами перенесення карт, кількістю колод, рівнем складності. Тому завжди можна вибрати розвагу на свій смак і досвід.
Висновок: чи є «Клондайк» онлайн-грою?
«Клондайк» — це не лише настільна карткова гра, а й популярна онлайн-розвага з різноманітними версіями та модифікаціями. На одному сайті зібрані різні ігри на одного гравця, які доступні за умови інтернет-підключення.
Геймплей простий, а правила класичного «Клондайка» не відрізняються від відомого офлайн-пасьянсу. На гравця чекає барвиста анімація і мінімум деталей — тільки ігрове поле з розданою колодою і спокійний звуковий супровід.