Фахівці провели масштабне дослідження і з’ясували, що сон менше шести годин і більше восьми підвищує ризик розвитку проблем серцево-судинної системи, при цьому тривалий сон більш небезпечний для здоров’я.
Співробітники Європейського товариства кардіології вивчили вплив тривалості сну на розвиток серцево-судинних захворювань і смерті від них. Для цього вони вивчили дані більше 10 оглядів одного мільйона чоловік без проблем з серцем. Спостереження за станом здоров’я людей велися більше дев’яти років. На цей час вчені розділили респондентів на три групи: тих, хто спить більше восьми годин на добу, менше шести годин і від шести до восьми. Так фахівці визначили оптимальну тривалості сну. Вчені з’ясували, що сон менше шести годин на добу підвищує ризик розвитку інсульту та ішемічної хвороби серця на 11 відсотків. Але більш небезпечним для здоров’я виявився сон більш восьми годин на добу, він підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 33 відсотки.
Автор дослідження доктор Епаймінондас Фонтас попередив, що нетривалий сон протягом довгого часу не завдасть серйозної шкоди здоров’ю, але «пересипання» слід уникати.
Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…
Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…
Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…
Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…
Apple готує перший складаний iPhone, який стане частиною глобального оновлення лінійки. За інформацією аналітиків, пристрій…
Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants (DSCC) Росс Янг поділився планами Apple щодо розширення…