Categories: Наука

На марсіанському екваторі виявлена можлива вода

Share

Нове дослідження старих даних свідчить про те, що на марсіанському екваторі може бути прихований лід, хоча вчені раніше вважали, що речовина там не може існувати, пише foxnews.com, передає itechua.com

Вчені виявили несподіване кількість водню при розгляді старіших даних з космічного корабля NASA «Марс Одіссей», починаючи з 2002 по 2009 рік. У більш високих широтах водень зазвичай вказує на похований водяний лід, але це не вважалося можливим на екваторі, згідно із заявою від НАСА.

Якщо там дійсно є вода, це допоможе з майбутньою місією людини на Марсі, тому що це може означати, що космонавтам не потрібно буде приносити з собою речовину для пиття, охолодження обладнання або поливу рослин, кажуть дослідники в заяві. Замість цього космонавти можуть в якійсь мірі жити за межами землі, скорочуючи кількість ресурсів, які необхідно транспортувати (з більш високою вартістю) з Землі.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Перше велике відкриття Марса Одіссея в 2002 році також було пов’язано з водою; космічний корабель знайшов похований водень в високих широтах, а посадка посадкового модуля Phoenix Mars у 2008 році підтвердила, що був водяний лід. Однак в більш низьких широтах вимірювання водню були пояснені як гідратованих мінералів (які спостерігали і інші космічні апарати). Дослідники не думали, що водяний лід термодинамічно стабільний в цих районах.

Для цього нового дослідження дослідники проаналізували дані, зібрані з використанням нейтронного спектрометра Марса Одіссея. Інструмент не призначений для безпосереднього виявлення води, але, вимірюючи нейтрони, він може виявляти сигнатури водню, які можуть відзначати присутність води або інших відносинах речовин.

Відповідно до заяви наукова команда зменшила розмитість або «шум» в даних Одіссея, використовуючи методи реконструкції зображень, засновані на тих, які використовуються для інших космічних апаратів і медикаментів. Це поліпшило просторову роздільну здатність даних до 180 миль (290 кілометрів), що вдвічі перевищило попередній дозвіл 320 миль (520 км).

«Це було так, якщо б ми скоротили орбітальну висоту космічного корабля навпіл, і це дало б нам набагато краще уявлення про те, що відбувається на поверхні», – сказав Джек Вілсон, головний дослідник дослідження і постдокторські дослідник з Університету Джона Хопкінса з прикладної фізики лабораторія в Меріленді, йдеться в заяві. Використовуючи ті ближчі погляди, дослідники побачили ще більш високі рівні водню, що вказують на воду.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив ТНТУ, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, нові медіа, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Головний редактор iTechua.com. Дякую, що читаєте нас. Є питання, пропозиція або щось цікаве? Пишіть на skarbykdj@gmail.com

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Samsung Galaxy S26 може отримати SoC наступного покоління з GPU власної розробки компанії

    Південнокорейський виробничий гігант може відмовитися від співпраці з AMD при випуску своїх майбутніх продуктів, віддавши…

    06.05.2024

    Експерти розповіли, що робити, якщо вилітають додатки на Android

    Близько 70% користувачів смартфонів володіють телефонами на базі Android, і деяких з них дуже дратують…

    05.05.2024

    Опублікували фото фірмових чохлів для Google Pixel 8a

    Інсайдер @evleaks поділився кількома офіційними зображеннями з новими фірмовими чохлами для Google Pixel 8a. У…

    05.05.2024

    Знайдено спосіб повністю і назавжди позбутися реклами у Windows 11

    Розробник Maddy випустив утиліту OFGB (Oh Frick Go Back), ідея якої напрошувалася дуже давно. Вона…

    05.05.2024

    Телевізори Samsung отримують власні ексклюзивні ігри

    На заході IAB NewFronts 2024 компанія Samsung анонсувала дві нові відеоігри для своїх телевізорів, для…

    05.05.2024

    Перераховані основні недоліки смартфонів із вигнутим екраном

    Лише кілька років тому набули популярності телефони з екраном-«водопадом». Проте такі ефектні дисплеї мають певні…

    05.05.2024