Приблизний час читання: 7 хв

На марсіанському екваторі виявлена можлива вода

0

Нове дослідження старих даних свідчить про те, що на марсіанському екваторі може бути прихований лід, хоча вчені раніше вважали, що речовина там не може існувати, пише foxnews.com, передає itechua.com

Вчені виявили несподіване кількість водню при розгляді старіших даних з космічного корабля NASA «Марс Одіссей», починаючи з 2002 по 2009 рік. У більш високих широтах водень зазвичай вказує на похований водяний лід, але це не вважалося можливим на екваторі, згідно із заявою від НАСА.

Якщо там дійсно є вода, це допоможе з майбутньою місією людини на Марсі, тому що це може означати, що космонавтам не потрібно буде приносити з собою речовину для пиття, охолодження обладнання або поливу рослин, кажуть дослідники в заяві. Замість цього космонавти можуть в якійсь мірі жити за межами землі, скорочуючи кількість ресурсів, які необхідно транспортувати (з більш високою вартістю) з Землі.

Перше велике відкриття Марса Одіссея в 2002 році також було пов’язано з водою; космічний корабель знайшов похований водень в високих широтах, а посадка посадкового модуля Phoenix Mars у 2008 році підтвердила, що був водяний лід. Однак в більш низьких широтах вимірювання водню були пояснені як гідратованих мінералів (які спостерігали і інші космічні апарати). Дослідники не думали, що водяний лід термодинамічно стабільний в цих районах.

Читайте також  Витік цін та фото смартфона Poco X3 NFC

Для цього нового дослідження дослідники проаналізували дані, зібрані з використанням нейтронного спектрометра Марса Одіссея. Інструмент не призначений для безпосереднього виявлення води, але, вимірюючи нейтрони, він може виявляти сигнатури водню, які можуть відзначати присутність води або інших відносинах речовин.

Відповідно до заяви наукова команда зменшила розмитість або «шум» в даних Одіссея, використовуючи методи реконструкції зображень, засновані на тих, які використовуються для інших космічних апаратів і медикаментів. Це поліпшило просторову роздільну здатність даних до 180 миль (290 кілометрів), що вдвічі перевищило попередній дозвіл 320 миль (520 км).

«Це було так, якщо б ми скоротили орбітальну висоту космічного корабля навпіл, і це дало б нам набагато краще уявлення про те, що відбувається на поверхні», – сказав Джек Вілсон, головний дослідник дослідження і постдокторські дослідник з Університету Джона Хопкінса з прикладної фізики лабораторія в Меріленді, йдеться в заяві. Використовуючи ті ближчі погляди, дослідники побачили ще більш високі рівні водню, що вказують на воду.

 

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут