Наука

Космічну “Руку Бога” показали на фантастичному фото

Share
Час читання: 2 хв.

Нове зображення одержано камерою темної енергії (DECam), встановленою на телескопі Бланко в Чилі. На кадрі видно кометну глобулу CG 4, яку часто називають «Рукою Бога» через незвичайну форму.

На фото знято запорошену голову і довгий хвіст CG 4. Вона виглядає так, ніби готова «з’їсти» бічну галактику під назвою ESO 257-19. Але всі збіги випадкові. Галактика знаходиться на відстані понад 100 мільйонів світлових років від нас. На фото крупним планом показані голова та хвіст CG 4, а також народження двох молодих зірок.

Як формуються кометні глобули, залишається загадкою. Деякі астрономи припускають, що вони виникають через зоряний вітер і масивні гарячі зірки поблизу. Інші припускають, що ці структури можуть являти собою сферичні туманності, які деформуються після зіткнення з найближчою надновою зіркою, що вибухнула.

CG 4 сама по собі може бути залишками наднової, що розширюються, вибухнула близько мільйона років тому. За даними NOIRLab, кометні глобули нерідкі в Чумацькому Шляху. У туманності Гама їх налічується як мінімум 32. Туманність Гама – це хмара гарячого газу, що генерується енергією найближчої зірки.

Хоча туманність Гама є великою структурою, вона дуже тьмяна. Вчені використовували спеціальний водневий альфа-фільтр DECam для зображення CG 4. Водень іонізується під впливом випромінювання зірок. Це дозволяє DECam відображати слабке червоне свічення всередині голови CG 4 і навколо зовнішнього краю.

DECam, керований NOIRLab, є апаратом з 570-мегапіксельною камерою і 74 датчиками. Він встановлений на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланка у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо у Чилі.

 

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Космос
  • Останні записи

    Користувачам смартфонів Samsung рекомендують оновити прошивку

    Смартфони серії Samsung Galaxy S23 отримали важливе оновлення, що усуває 51 вразливість у програмному забезпеченні.…

    14.01.2025

    Android стане зовсім іншим: головні нововведення

    Компанія Google готує кардинальні зміни в операційній системі Android. Дещо із задуманого вже реалізовано у…

    14.01.2025

    Майбутнє суперінтелекту: як OpenAI бачить розвиток штучного інтелекту

    TechRadar звертає увагу на заяву Сема Альтмана про те, що у 2025 році з'являться перші…

    14.01.2025

    Samsung анонсувала Galaxy Ring XL та оновлення для Samsung Health

    Samsung оголосила про розширення модельного ряду розумного кільця Galaxy Ring. Гаджет представлять у двох нових…

    14.01.2025

    WhatsApp все ще не виправив баг, на який постійно скаржаться користувачі

    Користувачі месенджера WhatsApp на пристроях з операційною системою Android скаржаться на баг, що полягає у…

    14.01.2025

    Apple можуть оштрафувати на $2 млрд: деталі конфлікту та причини

    Суд Великої Британії отримав позов проти Apple, що вимагає накласти на компанію штраф у розмірі…

    14.01.2025