Нове зображення одержано камерою темної енергії (DECam), встановленою на телескопі Бланко в Чилі. На кадрі видно кометну глобулу CG 4, яку часто називають «Рукою Бога» через незвичайну форму.
На фото знято запорошену голову і довгий хвіст CG 4. Вона виглядає так, ніби готова «з’їсти» бічну галактику під назвою ESO 257-19. Але всі збіги випадкові. Галактика знаходиться на відстані понад 100 мільйонів світлових років від нас. На фото крупним планом показані голова та хвіст CG 4, а також народження двох молодих зірок.
Як формуються кометні глобули, залишається загадкою. Деякі астрономи припускають, що вони виникають через зоряний вітер і масивні гарячі зірки поблизу. Інші припускають, що ці структури можуть являти собою сферичні туманності, які деформуються після зіткнення з найближчою надновою зіркою, що вибухнула.
CG 4 сама по собі може бути залишками наднової, що розширюються, вибухнула близько мільйона років тому. За даними NOIRLab, кометні глобули нерідкі в Чумацькому Шляху. У туманності Гама їх налічується як мінімум 32. Туманність Гама – це хмара гарячого газу, що генерується енергією найближчої зірки.
Хоча туманність Гама є великою структурою, вона дуже тьмяна. Вчені використовували спеціальний водневий альфа-фільтр DECam для зображення CG 4. Водень іонізується під впливом випромінювання зірок. Це дозволяє DECam відображати слабке червоне свічення всередині голови CG 4 і навколо зовнішнього краю.
DECam, керований NOIRLab, є апаратом з 570-мегапіксельною камерою і 74 датчиками. Він встановлений на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланка у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо у Чилі.