Учені розкрили важливість спілкування з немовлятами на ранніх етапах їхнього розвитку. Британські дослідники з Університету Східної Англії з’ясували, що мозок дітей, з якими активно спілкувалися з малечку, відрізняється покращеною провідністю сигналу.
Під час проведення магнітно-резонансної томографії 30-місячних малюків, науковці помітили збільшену мієлінацію мозку у дітей, які з дитинства активно брали участь у спілкуванні. За словами співавтора дослідження, когнітивного психолога Джона Спенсера, мієлінація відіграє важливу роль у підвищенні ефективності передачі сигналів у нервовій системі. Аналогічно до ізоляційної стрічки на електричному проводі, вона поліпшує провідність сигналу.
“Ми знаємо, що дитячий мозок швидко розвивається протягом перших двох років життя, і до двох років його обсяг становить близько 80% від обсягу мозку дорослої людини”, – пояснив Джон Спенсер.
Цікаво, що аналіз МРТ шестимісячних немовлят розкрив зворотний ефект спілкування. Було помічено, що чим більше батьки спілкувалися з дитиною, тим менше мієліни формувалися на нервових закінченнях. Вчені вважають, що це пов’язано з різними етапами розвитку мозку, де на початковому етапі пріоритетом є ріст і створення нових клітин, а пізніше – їх вдосконалення. Ймовірно, у перші кілька місяців активне спілкування стимулює розвиток мозку та сприяє цьому процесу.
Отримані результати дослідження підкреслюють важливість взаємодії з немовлятами та активного спілкування з ними. Розмови з малюками сприяють поліпшенню провідності нервових сигналів та сприяють їхньому розвитку. Батьки та няні повинні приділяти особливу увагу розвитку мовлення у дитини та забезпечувати активну комунікацію з нею.
Висновки даного дослідження дають наукову підтримку батькам у їхній активній взаємодії з малюками та розвитку їх мовлення з самого народження.
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…