Наука

Вчені дослідили, чому важливо розмовляти з немовлятами

Share

Учені розкрили важливість спілкування з немовлятами на ранніх етапах їхнього розвитку. Британські дослідники з Університету Східної Англії з’ясували, що мозок дітей, з якими активно спілкувалися з малечку, відрізняється покращеною провідністю сигналу.

Під час проведення магнітно-резонансної томографії 30-місячних малюків, науковці помітили збільшену мієлінацію мозку у дітей, які з дитинства активно брали участь у спілкуванні. За словами співавтора дослідження, когнітивного психолога Джона Спенсера, мієлінація відіграє важливу роль у підвищенні ефективності передачі сигналів у нервовій системі. Аналогічно до ізоляційної стрічки на електричному проводі, вона поліпшує провідність сигналу.

“Ми знаємо, що дитячий мозок швидко розвивається протягом перших двох років життя, і до двох років його обсяг становить близько 80% від обсягу мозку дорослої людини”, – пояснив Джон Спенсер.

Цікаво, що аналіз МРТ шестимісячних немовлят розкрив зворотний ефект спілкування. Було помічено, що чим більше батьки спілкувалися з дитиною, тим менше мієліни формувалися на нервових закінченнях. Вчені вважають, що це пов’язано з різними етапами розвитку мозку, де на початковому етапі пріоритетом є ріст і створення нових клітин, а пізніше – їх вдосконалення. Ймовірно, у перші кілька місяців активне спілкування стимулює розвиток мозку та сприяє цьому процесу.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Отримані результати дослідження підкреслюють важливість взаємодії з немовлятами та активного спілкування з ними. Розмови з малюками сприяють поліпшенню провідності нервових сигналів та сприяють їхньому розвитку. Батьки та няні повинні приділяти особливу увагу розвитку мовлення у дитини та забезпечувати активну комунікацію з нею.

Висновки даного дослідження дають наукову підтримку батькам у їхній активній взаємодії з малюками та розвитку їх мовлення з самого народження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Що нового в iPad Air та iPad Pro 2024 року

    Увечері 7 травня компанія Apple провела презентацію нових планшетів, в рамках якої представила чотири нові моделі iPad. Я…

    08.05.2024

    Фішка Android-смартфонів дісталася iPhone

    Google додала функцію "Коло для пошуку" з Android-смартфонів в iPhone. Як пише 9to5Google, така фішка…

    08.05.2024

    ТОП-10 недорогих смартфонів 2024 року

    Останнім часом мобільні пристрої зазнали помітної трансформації, а з появою на ринку смартфонів за цілком…

    08.05.2024

    Нові iPad Pro не отримали головну фішку OLED-дисплеїв

    Компанія Apple нарешті зважилася оснастити свої професійні планшети матрицею нового типу, але чомусь обмежила її…

    08.05.2024

    Apple винайшла розумну прищіпку

    Apple отримала патент на «пристрій з спрямованим звуком». Вперше компанія подала заявку на реєстрацію цього…

    08.05.2024

    Глобальний запуск пристроїв Huawei у Дубаї: що показали

    7 травня в Дубаї пройшов глобальний запуск нових пристроїв Huawei, на якому було представлено смарт-годинник…

    08.05.2024