Фахівці NASA спільно з ученими Вашингтонського університету розроблять підводний човен для дослідження вуглеводневих водойм на Титані. Субмарину планують запустити до супутника Сатурна протягом 20 років. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org .
Дослідники імітували умови на Титані в кріогенневій лабораторії, оскільки температура біля поверхні небесного тіла складає мінус 170-180 градусів Цельсія. У випробувальну камеру додавалася рідка суміш з метану і етану. У неї занурювали невеликий картридж, який нагрівається, щоб зрозуміти, як тепло від підводного човна буде впливати на її гідродинамічні характеристики.
Вважається, що тепло, що виділяється машиною, призведе до появи пухирців азоту, здатних перешкодити маневруванню, зйомок і роботі баластних систем, які закачують або відкачують забортну рідину.
Крім того, вчені розробили спеціальну відеокамеру і оптичний пристрій, названий бороскопи. Воно може працювати в екстремальних умовах, включаючи низькі температури і високий тиск. В ході експерименту також було встановлено, що через наявність азоту в вуглеводневих водоймах Титана рідина замерзає при мінус 198 градусах Цельсія, це означає низьку ймовірність зіткнення субмарини з айсбергом.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…