Відео, на якому блоки ракети-носія Falcon Heavy успішно повертаються на Землю після її запуску на орбіту Марса, за останню добу зібрало кілька мільйонів переглядів на YouTube і в соціальних мережах. А сам старт ракети став, мабуть, найбільш обговорюваною світовою новиною в інтернеті.
Нагадаємо, в ніч на 7 лютого надважка ракета-носій Falcon Heavy стартувала зі станції на мисі Канаверал в американському штаті Флорида.
Вчені відправили на еліптичну орбіту (вона простягається від Сонця до Марса) особистий кабріолет Tesla Roadster глави компанії Space X Ілона Маска з космонавтом-манекеном за кермом. Два блоки приземлилися успішно, а третій розбився при спробі сісти на плавучій станції в Атлантичному океані. На записі чутно, як оператор польоту в якийсь момент говорить, що зв’язок з центральним блоком втрачений.
На сьогоднішній день Falcon Heavy – найпотужніша операційна ракета в світі. За даними розробників, її підйомна тяга по потужності дорівнює 18 авіалайнерам Boeing 747, що дозволяє вивести на орбіту майже 64 тонни вантажу.
Скептики вважають, що використання багаторазових блоків для доставки ракети в космос – лише маркетинговий хід розробників.
Щоб запустити їх повторно, потрібно дуже дорогий ремонт, який обійдеться приблизно в стільки ж, скільки побудувати нові. При цьому всі визнають, що сьогоднішній запуск являє собою унікальний науково-технічний експеримент. Подальші технічні вишукування дозволять знизити збиток і зробити багаторазове використання комерційно виправданими.
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…