Дві придатних для життя планети виявлені всього за 12 світлових років від Землі

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Дві потенційно придатних для життя планети виявили вчені на відстані 12 світлових років від Землі.

Світи, що знаходяться на краю «придатної для життя зони» Тау Кита, належать до Сонячної системи, що складається з чотирьох кам’янистих планет, за розміром подібних на Землю, – інформує видання The Daily Telegraph, пише ProNews.

Реклама

Британські астрономи припускають, що ця система може стати потенційним кандидатом на майбутню міжзоряну колонізацію.

Проте життя на нових форпостах може виявитися далеко не мирним. Є дані про величезні обломки диска, що кружають навколо зірки, збільшуючи шанси планет бути атакованими астероїдами та кометами.

Ключовим аспектом відкриття було виявлення екзопланет із масами в 1,7 раза більших за масу Землі, що робить їх найменшими світами, коли-небудь поміченими навколо сонцеподібної зірки.

Вчені застосували метод «коливання» планети, який вимірює вплив гравітаційної взаємодії на зірку.

У той час як планети обертаються по орбіті, це змушує батьківську зірку дещо коливатися. Астрономи бачать наслідки цього процесу у світлі зірки.

Провідний дослідник д-р Фабо Фенг із Хартфордширського університету, Великобританія, заявив: «Ми наближаємось до того, щоб виявити планети, схожі на Землю».

«Наше виявлення таких слабких коливань є важливою віхою у пошуку аналогів Землі та розуміння життєздатності Землі порівнянням з ними».

Сонцеподібні зірки являють собою найкращу можливість знайти планети, придатні для життя, за межами Сонячної системи. Тау Кита, улюблене місце призначення письменників-фантастів, дуже схожа на Сонце як за розмірами, так і за яскравістю.

Як і Сонце, вона має «життєву зону» – вузьку область навколо неї, де умови сприятливі для землеподібного життя.

У межах цієї зони температура не надто жарка або не дуже холодна, якраз комфортна для існування поверхневих вод. Життєва зона планети може мати океани, озера та річки.

Жодна з «суперземель» Тау Кита не знаходиться у центрі її придатної для життя зони. Одна обертається орбітою на внутрішньому кордоні, а інша – на зовнішньому. Земля розташована на півдорозі між серединою зони, придатної для життя, та її внутрішнім кордоном.

Астрономи проаналізували дані про довжину хвилі зоряного світла, отримані від Європейської південної обсерваторії у Чилі та обсерваторії Кека на Мауна Кеа, Гаваї. Їхні висновки будуть опубліковані у Astronomical Journal.

Співавтор д-р Мікко Туомі, також із університету Хартфордшира, зазначив, що удосконалені методи допомогли розрізнити світлові сигнали, викликані наявністю планет і зоряної активності.

Тепер відомо, що два сигнали Тау Кита, раніше визначені у 2013 році, не мають планетарного походження.

«Незважаючи те, як ми дивимося на зірку, здається, що у неї є щонайменше чотири скелястих планети», – заявив д-р Туомі.

«Ми повільно навчаємося розпізнавати різницю між коливаннями, спричиненими планетами, і тими, що викликані активною зоряною поверхнею».

«Це дозволило нам пересвідчитися у наявності двох зовнішніх, потенційно придатних для життя, планет у системі», – підкреслив він.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ