Вчені заявили про марність масок і рукавичок проти нової мутації коронавірусу

1257

Використання масок і рукавичок не забезпечує необхідного захисту від нової мутації коронавірусу. Вивченням штаму займалися вчені з США, що представляють Університет Чикаго і Техаський університет в Остіні.

З приходом осені число заражень COVID-19 почала збільшуватися практично у всьому світі. Нещодавно фахівцям вдалося виявити нову мутацію патогена, що отримала позначення D614G. Вона відрізняється високою заразністю, а проведені дослідження показали, що цьому сприяє велика кількість шипів на поверхні, які дозволяють вірусу закріплюватися в організмі. Це не тільки робить носія більш небезпечним для оточуючих, а й підвищує ризики важкої форми недуги.

У той же час штам провокує аналогічні своїм “родичам” симптоми і не тягне за собою підвищення рівня смертності. Аналіз патогена демонструє, що вже звичні для громадян запобіжні заходи у вигляді обробки рук антисептиком, носіння масок і рукавичок не здатні зупинити мутацію. Найбільшу надію експерти покладають на вакцини, які потенційно повинні протистояти COVID-19. Поки таких універсальних препаратів на ринку до цих пір немає.

Стурбованість у медиків викликають можливі побічні ефекти після вакцинації. Щоб переконатися в безпечності ліків, необхідно витрачати по кілька місяців. Автори дослідження не виключають, що через мутації патогена темпи його поширення між населенням планети лише збільшаться найближчим часом.