Наука

Вчені виявили ознаки життя на Венері

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на наявність більш щільної атмосфери, ніж на Марсі, до недавнього часу Венера вважалася непридатною для життя через екстремальних кліматичних умов на її поверхні. Втім, цю теорію наукове співтовариство незабаром може кардинально переглянути: згідно з результатами нового дослідження, планета виявилася куди більш потенційно «населеної», ніж вважалося раніше.

В ході спостереження за планетою за допомогою телескопа Джеймса Кларка Максвелла на Гаваях і системи радіотелескопів ALMA в Чилі в хмарах над Венерою дослідники виявили рідкісний і токсичний газ під назвою фосфін. Зазвичай він утворюється в процесі розкладання біоматеріалів і може свідчити про присутність живих організмів на планеті. Як стверджують вчені, дослідження складу і концентрації газу у верхніх шарах атмосфери – це не пряме спостереження за життям на планеті, але враховуючи, що фосфін зазвичай генерується ставковим мулом і гноєм, його присутність у великих кількостях не може бути пояснено ніяким випадковим хімічним процесом.

«Наше дослідження не дає остаточного висновку про те, що це свідчення життя. Однак цікаво, що ми виявили цей рідкісний газ в верхніх шарах атмосфери Венери. Наша команда не може пояснити кількість фосфіну, яке ми виявили, виходячи з поточного розуміння планети. Коли ми намагаємося змоделювати те, що відбувається в атмосфері (вулканічну активність, сонячне світло або навіть блискавку), ніщо не відтворює такого кількість фосфіну, яке ми бачили », – йдеться в звіті дослідників.

Таке відкриття називається біосигнатура і зазвичай вважається вірною ознакою життя. Нехай і найпростішої: згідно поточної гіпотезі, мова про одноклітинних бактеріях в хмарах Венери, а не розумної цивілізації. Поверхня планети занадто гаряча, тому життя, ймовірно, присутня саме в її атмосфері, яка більш придатна для існування мікроорганізмів. Глава NASA Джим Брайденстайн вже заявив, що відкриття стало найважливішою подією за весь час пошуків свідоцтв існування позаземного життя. Про перспективи подальших досліджень сусідньої планети агентство поки не повідомляє.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Космос
  • Останні записи

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024

    Біткойн встановив новий рекорд у $106,000 після заяви Трампа

    Ціна біткойна досягла рекорду, перевищивши $106,000, після того як обраний президент США Дональд Трамп заявив,…

    16.12.2024

    Експерт назвав ключові критерії вибору бездротової зарядки для iPhone і Android

    Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…

    16.12.2024

    П’ять привабливих бюджетних смартфонів з відмінними IPS-екранами

    Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…

    16.12.2024

    Головні особливості нової версії Apple AirTag: що змінилося

    За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…

    16.12.2024